Polițist argeșean, campion la atletism, în competiţia Ministerului Afacerilor Interne

Poliţist argeşean campion la atletism, în competiţia MAI! Săptămâna trecută, în zilele de de 19 și 20 iunie., s-a desfășurat Campionatului de Atletism și Cros al Ministerului Afacerilor Interne – etapa finală. Inspectoratul de Poliție Județean Argeș a fost printre câștigători, prin clasarea pe primul loc a subcomisarului de poliție Florian Mărgărit din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice Argeș. Acesta a câştigat la proba 100 metri bărbați, categoria 35-45 de ani. A obținut un timp de 11,04 la proba finală de concurs. Locul II a fost ocupat de Petru Lipai de lSU Bihor cu un timp de 11,91. Pe locul III s-a clasat Cristian Ursaciuc, de la IPJ Suceava.
Premierea a fost făcută de subprefectul județului Argeş, Adrian Bughiu.