Echipa de oină din Mioveni este Campioană Națională!

Echipa  de oină a C.S. Dacia Mioveni 2012 a câștigat titlul de Campioană Națională Senioare!!! Bucuria a fost întregită și de câștigarea ”Cupei Federației - 90 de ani” Echipa de oină din Mioveni a reușit din nou să fie în topul sportului nostru național, după ce a câștigat, în finala Campionatului Național de Oină Senioare, întâlnirea cu  ACS Galicea Mare, scor 4-8.

Duminică, 2 octombrie, toate drumurile au dus la Stadionul Național de Rugby „Arcul de Triumf” București. Federația Română de Oină, aflată sub Înaltul Patronaj al Majestății Sale Margareta, Custodele Coroanei a organizat Cupa Federației 90 de ani, atât la feminin cât și la masculin. Evenimentul s-a desfășurat în parteneriat cu Ministerul Sportului, Comitetul Olimpic și Sportiv Român, Federația Română de Rugby și Complexul Sportiv Național ,,Arcul de Triumf".