Alegeri prezidențiale. Doi de la noi și nici-unu-n turul doi
Marţi, 29 Aprilie 2025 10:19
Avem, ca nimeni, doi argeșeni înscriși la prezidențiale: primărița Câmpulungului, Elena Lasconi, și pe aterizatul din America, John Ion Banu. Nici unul se pare că nu mai are partid. Lasconi ar avea USR-ul, dacă formațiunea nu ar fi dezertat către susținerea candidaturii lui Nicușor Dan. John Ion candidează, din prima, ca independent. Va fi diferență la procente, însă gurile rele spun că, împreună chiar, nu vor trece de un 5-6% din totalul voturilor exprimate. Altă chestie este că primarii sunt plictisiți.
În Argeș, belea. Județul cu trei sferturi din edili de la PSD nu are candidat roșu, fiind sfădiți să îl susțină pe al dușmanilor de la PNL. Nici Ponta nu e cine știe ce treabă, se va vedea la vot. Așa că: doi de la noi, și dra... mai știe cine-n turul doi!




















