Alegeri prezidențiale. Doi de la noi și nici-unu-n turul doi

Avem, ca nimeni, doi argeșeni înscriși la prezidențiale: primărița Câmpulungului, Elena Lasconi, și pe aterizatul din America, John Ion Banu. Nici unul se pare că nu mai are partid. Lasconi ar avea USR-ul, dacă formațiunea nu ar fi dezertat către susținerea candidaturii lui Nicușor Dan. John Ion candidează, din prima, ca independent. Va fi diferență la procente, însă gurile rele spun că, împreună chiar, nu vor trece de un 5-6% din totalul voturilor exprimate. Altă chestie este că primarii sunt plictisiți.

În Argeș, belea. Județul cu trei sferturi din edili de la PSD nu are candidat roșu, fiind sfădiți să îl susțină pe al dușmanilor de la PNL. Nici Ponta nu e cine știe ce treabă, se va vedea la vot. Așa că: doi de la noi, și dra... mai știe cine-n turul doi!



Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea