67 de cupluri din Pitești au fost premiate la împlinirea a 50 și 60 de ani de căsnicie
Vineri, 20 Martie 2026 07:11
Ieri, la Filarmonica Pitești, 67 de cupluri care au împlinit 50 și 60 de ani de căsnicie au fost premiate de municipalitate.
Fiecare cuplu a primit un premiu simbolic, o diplomă aniversară și un buchet de flori, ca semn de respect și recunoștință pentru contribuția lor la comunitatea piteșteană.
Cei care urmează să celebreze 50 sau 60 de ani de căsătorie pot depune cererea-tip și documentele necesare online la Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza sau la sediul temporar al Primăriei, Centrul de Informații pentru Cetățeni (Bd. Republicii, fostul Centru de Calcul). Formularul poate fi descărcat de pe site-ul Primăriei, accesând link-ul: https://www.primariapitesti.ro/compartimentul-relaii... .




















