Drumul care leagă județul Argeș de Călimănești-Vâlcea va fi asfaltat!

 

Astăzi, Ion Mînzînă, președintele Consiliului Județean Argeș, a predat astăzi amplasamentul pentru modernizarea DJ 703G Șuici – Ianculești – limita județului Vâlcea.

Drumul face legătura între comuna Șuici (județul Argeș) cu Centura Călimăneștiului (județul Vâlcea) un proiect extrem de important pentru conectivitatea dintre cele două județe și pentru dezvoltarea zonei.

Drumul va asigura legătura rapidă a Argeșului cu Valea Oltului.

Este o investiție finanțată prin Programul „Anghel Saligny” și din bugetul Consiliului Județean Argeș, care va transforma aproape 3 kilometri de drum într-o arteră de circulație modernă, sigură și adaptată nevoilor actuale., după cum a anunțat fostul prefect de Argeș, Ioana Făcăleață.

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea