Ilie Bolojan: ”PNL nu va mai susţine un guvern şi nu va mai participa la un guvern în care se va regăsi şi PSD”

 

Liderul PNL, Ilie Bolojan, a declarat după consultările de la Palatul Cotroceni, că liberalii nu vor susține un Guvern în care va fi PSD.

”Am finalizat consultările cu domnul preşedinte Nicuşor dan, şi am precizat poziţia noastră. Suntem după o moţiune de cenzură

iniţiată de PSD, care, cu sprijinul AUR, practic a

căzut guvernul din care a făcut parte şi PSD. Suntem în situaţia în care PNL are o pondere de 15% în Parlament, şi în acest

context, poziţia PNL a fost umătoarea, din decizile luate

anterior: PNL nu va mai susţine un guvern şi nu va mai participa la un guvern în care se va regăsi şi PSD. Nu vom susţine un

guvern cu premier tehnocrat în care se va regăsi şi

PSD. în condiţiile în care PSD va fi la guvernare, PNL va fi în opoziţie”, a anunțat Bolojan.

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea