Sindicaliștii SANITAS protestează în fața Guvernului

 

Azi, de la ora 10.00, sindicaliștii Sanitas vor picheta Guvernul.

Oamenii sunt nemulțumiți de proiectul noii legi a salarizării, pe care o consideră „inechitabilă, incompletă şi profund defavorabilă angajaţilor din sistemele publice de sănătate şi asistenţă socială”.

 

Pentru mai mult de jumătate dintre salariaţi, veniturile vor fi plafonate sau chiar vor scădea, susțin sindicaliștii, potrivit Digi24.ro.

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea