„Adversarii noştri politici se tem. Au şi de ce.”

# Declară Florin Frătică, secretar general PDL În ultimele săptămâni, Piteştiul a fost în atenţia „greilor” PDL din Bucureşti. Numai premierul a fost de două ori în ultima lună, în vizită în oraşul nostru. Atenţia acordată organizaţiei din Argeş nu se datorează distanţei mici ce leagă Capitala de organizaţia lui Mircea Andrei, ci este un semnal clar că în Argeş „s-a schimbat ceva”. Aceasta este opinia Secretarului General al PDL Argeş, Florin Frătică. „Indiferent de faptul că în partid, în acest moment, două personalităţi puternice sunt în competiţie pentru câştigarea poziţiei de lider, un proces firesc şi democratic, ţinta noastră comună este câştigarea alegerilor locale de anul viitor. Intoxicarea din presă, ce se simte pe ici pe acolo, că Boc şi Blaga se negociază la Piteşti după interese, ne arată că adversarii noştri politici se tem. Au şi de ce.
Platformele şi viziunile candidaţilor la conducerea PDL sunt chestiuni care ne privesc numai pe noi, sunt chestiuni interne şi indiferent de rezultatul votului, oferta politică pentru români şi argeşeni rămâne aceeaşi! Ne-am asumat guvernarea într-o perioadă extrem de dificilă, când stânga politică a fugit de răspundere, am construit un cadru legislativ pentru viitor şi propunem soluţii viabile de redresare. Revenind la Argeş, uitaţi-vă la forţa partidului nostru. Cei mai mulţi oameni de afaceri şi cei mai mulţi tineri sunt lângă noi, iar acest lucru spune cât o mie de articole. Salvarea României vine de la segmentul dinamic al societăţii, oameni care produc şi au rezultate, oameni care vor ajuta economia locală şi implicit comunitatea socială. Emil Boc sau Vasile Blaga, vom vedea, însă  vă repet din nou: adversarii noştri sunt în PSD, nu în PDL”.

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea