S-au recepționat lucrările de reabilitare termică a blocului 1 IRTA
Miercuri, 26 Februarie 2025 08:55
Ieri, primarul Piteștiului, Cristian Gentea, a recepționat lucrările de reabilitare termică a blocului 1 IRTA. Rezultalele se văd deja, locatarii fiind foarte mulțumiți că plătesc facturi mai mici la gaze.
”Locuitorii blocului 1 IRTA au beneficiat de reabilitarea energetică a clădirii, prin fonduri din PNRR.
Am încheiat astăzi recepția lucrărilor și mă bucur să îi văd pe oameni mulțumiți: în primul rând, că le-au scăzut costurile energiei facturate, în al doilea rând, că au un bloc de locuințe cu un aspect architectural de excepție, cu o valoare imobiliară crescută.
Lucrările de reabilitare energetică vor continua. Urmează:
• Bl. 104 ETP – strada Depozitelor;
• Bl. 7 – strada Ana Ipătescu;
• Bl. 11A – strada Teilor;
• Bl. 15 – strada Rahovei.”, a transmis primarul.




















