Ședință cu scântei la Adunarea Generală a Asociației Municipiilor din România

 

Tensiuni între premierul Ilie Bolojan și primarii PNL și PSD la Adunarea Generală a Asociației Municipiilor din România. Șeful Guvernului le-a transmis edililor de municipii că surplusul rezultat din majorarea taxelor locale pe proprietate ar urma să rămână la bugetul de stat.

Primarul Craiovei, Lia Olguța Vasilescu i-ar fi spus răspicat premierului că nu acceptă formula propusă, repetând de trei ori: „Exclus! Exclus! Exclus!”.

„A fost singurul primar dintre cei aproximativ 70 de primari de municipii care i-a spus domnului prim-ministru că nu are nicio șansă să ne ia banii în felul în care vrea să o facă”, a relatat primarul Slatinei, Mario De Mezzo, referindu-se la intervenția Liei Olguța Vasilescu., potrivit Știripesurse.ro.

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea