Președintele Nicușor Dan l-a demis pe Ludovic Orban

 

Lovitură la Palat! Președintele României, Nicușor Dan, l-a demis pe Ludovic Orban din funcția de consilier prezidențial. Doar o lună și 10 zile a rezistat Orban la Cotroceni, sub umbra șefului statului.

Pe de-o parte, Ludovic Orban s-a răfuit cu social-democrații, a făcut declarații controversate în legătură cu pensiile magistraților, bașca figurează în dosarul penal al fraților Micula, pentru ajutorul acordat acestora pe vremea când era premier. Iată deci motive suficiente pentru scoaterea din scenă a liderului Forța Dreptei.

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea