Tensiuni la PNL! Partidul trebuie să returneze, către AEP, 14 milioane de lei

Fostul șef liberal, Nicolae Ciucă, mai dă o lovitură partidului! PNL a pierdut procesul împotriva Autorității Electorale Permanente, astfel că trebuie să returneze aproximativ 14 milioane de lei din subvenția de stat folosită în campania prezidențială a lui Ciucă, din 2024. Decizia aparține Curții de Apel București, dar hotărârea nu este definitivă.

În soluția pe scurt, instanța arată că „respinge cererea, ca neîntemeiată”, precizând că hotărârea poate fi atacată: „Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare, care se depune la Curtea de Apel București – Secția a VIII-a Contencios administrativ și fiscal.

Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 19.11.2025”. Acest verdict are efect și în organizația PNL Argeș, pentru că, dacă partidul va fi nevoit să dea banii înapoi către AEP, mai ales liberalii argeșeni cu funcții vor scoate bani mulți din buzunare. Și totuși mai există o speranță! Verdictul final va urma...

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea