Continuă delirul! Călin Georgescu: ”Rămân în continuare alături de cei săraci, cei nedreptățiți, cei umiliți”
Miercuri, 26 Noiembrie 2025 10:16
În luna mai, suveranistul Călin Georgescu declara că se retrage din politică, dar realitatea este că fostul candidat la prezidențiale este mai activ ca niciodată atât pe social-media, cât și la o anume televiziune.
La Poliția Buftea: „Rămân în continuare alături de cei săraci, cei nedreptățiți, cei umiliți, cei care simt că nu contează și tocmai ei contează. Mare este Numele Sfintei Treimi! Numai Dumnezeu va face dreptate. Noi știm cum s-au furat alegerile, știm cine este implicat și - când va veni momentul - cei care pretind că știu, dar de fapt mint, se vor trezi cu acest Adevăr pe masă. Minciuna se grăbește, Adevărul așteaptă!”, a declarat Georgescu în fața jurnaliștilor.
Și cum sunt tensiuni mari la Cotroceni și la Palatul Victoria din cauza măsurilor de austeritate, mesajele lui Călin Georgescu sunt adevărate amenințări. Pentru că poporul, rupt de foame, crede tot ce i se spune. Iar Georgescu se dă Mesia și promite raiul pe pământ.




















