PNL-ul a câștigat detașat Primăria Capitalei cu un piteștean!
Luni, 08 Decembrie 2025 08:02
Alegerile pentru Primăria municipiului Bucureștiul s-au încheiat cu o victorie uriașă pentru liberalul Ciprian Ciucu, care a obținut 36,16% din voturi. Suveranista Anca Alexandrescu a primit 21,94% din sufragii, în timp ce social democratul Daniel Băluță s-a clasat abia pe locul 3, cu 20,51%. Nici USR-istul Cătălin Drulă n-a avut mai mult succes. Acesta o obținut doar 13,90% din voturi.
Bucureștenii au dat o lovitură importantă PSD-ului și USR-ului.
Ca o curiozitate, primarul ales al Capitalei este piteștean.




















