ATITUDINE IN ARGES

Omul de afaceri Constantin Pănescu, refuzat a doua oară de Primăria Pitești

Luni, 27 Mai 2019 15:23

După ce s-a respins posibilitatea unui schimb de terenuri, între municipalitate și firma Metabet, acum s-a refuzat și concesionarea terenului aferent CET Nord Găvana. La ultima ședință de Consiliu Local Pitești, din luna mai, Primăria a refuzat concesionarea terenului pe care se află CET Nord Găvana către societatea Metabet, firma familiei omului de afaceri Constantin Pănescu. Municipalitatea a motivat că terenul se află în procedură de reamenajare.

 

Universitatea din Pitești a dat startul noului an universitar în „inima cetății”

Luni, 03 Octombrie 2022 12:13

Atmosferă festivă, în fața Primăriei Pitești! În această dimineață, în Piața Primăriei, a avut loc ceremonia de deschidere a anului universitar 2022-2023. În acest an, Universitatea din Pitești celebrează 60 de ani de învățământ superior.

„Universitatea din Pitești vă invită să vă bucurați alături de ea într-un nou an academic și care noi sperăm să se adauge la ceilalți 60 care au trecut. (...) Universitatea din Pitești este la vârsta unei doamne bine. O doamnă respectabilă, o doamnă elegantă la care au muncit în urmă zeci de generații de profesori. Suntem noi astăzi cei care ținem cu tot dinadinsul să facem din Universitatea din Pitești un reper academic, educațional, ci nu în ultimul rând, un reper civilazițional.

Încurcături cu miros necurat în justiţia argeşeană

Marţi, 14 Septembrie 2010 23:43

# O pensionară bogată numai pe hârtie. În realitate, Rodica Ruşeţ se luptă de 20 de ani pentru reconstituirea drepturilor de proprietate # O grefieră de la judecătorie „rătăceşte” actul de identitate al acesteia la ultimul proces.

 

Deputatul Cătălin Rădulescu, contraatac la Zgonea: ”Nu îţi doresc altceva decât să ţi se facă şi ție un dosar numai şi numai pe înregistrări...”

Luni, 09 Mai 2016 12:42

Încercarea de mazilire din PSD a lui Valeriu Zgonea şi iniţierea procedurii de revocare a acestuia din funcţie au suscitat multâ vâlvă în interiorul partidului şi sciziuni de păreri cu privire la legitimitatea morală şi politică a acestui act.
Unul din adversarii declaraţi ai lui Valeriu Zgonea şi partizan vădit al lui Liviu Dragnea este deputatul de Piteşti Cătălin Rădulescu, care a lansat, pe contul său de Facebook, un atac dur la adresa lui Zgonea. Iată cum sună mesajul ameninţător şi defăimător al lui Cătălin Rădulescu:

Comitetul Înalţilor Responsabili cu Inspecţia Muncii s-a reunit la București

Luni, 20 Mai 2019 23:07

Comitetul Înalţilor Responsabili cu Inspecţia Muncii (SLIC), organism responsabil cu avizarea tuturor problemelor legate de aplicarea, de către statele membre, a legislației comunitare privind sănătatea și securitatea la locul de muncă, s-a reunit la București, în contextul deținerii de către România a Președinției rotative a Consiliului Uniunii Europene.

 

Pagina 2173 din 2866

«ÎnceputAnterior2171217221732174217521762177217821792180UrmătorSfârşit»

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea