ATITUDINE IN ARGES
Universitatea Craiova - FC Argeș, în primul meci din play-off
Marţi, 08 Martie 2022 12:31
Liga Profesionistă de Fotbal a anunțat marți programul primei etape din play- off și play-out. Cele opt partide se vor desfășura pe durata a patru zile. Partida Universitatea Craiova - FC Argeș a fost programată pentru vineri, 11 martie, de la ora 20.30.
Performanța se plătește la Pitești. Bonus de peste 300.000 de euro pentru intrarea în play-off
Marţi, 08 Martie 2022 12:11
FC Argeș și-a asigurat prezența în play-off după ce a învins în deplasare pe FC Botoșani, cu scorul de 2-1. Ca să reușești în viață, pe lângă muncă și ambiție, îți trebuie și un pic de noroc. Iar norocul a fost de partea echipei argeșene. A fost o calificare dramatică, dar meritată!
După înfrângerea cu U Craiova 1948 și egalul cu Chindia Târgoviște, alb violeții mai aveau doar șanse minime de a intra în play-off. Vulturii au arătat că pentru ei imposibilul este posibil, iar ceea ce părea a fi doar o sfărâmă de speranță a devenit realitate. După înfrângerea suferită la Craiova au urmat șapte meciuri fără înfrângeri, dintre care două egaluri și cinci victorii. Dintre victorii amintim pe cele cu Farul Constanța (1-0), FCSB (1-0 și pe cea de ieri, 7 martie, cu Botoșani (2-1).
Primăria Albota va dona o mașină de deszăpezit colegilor din Băbana
Luni, 02 Aprilie 2018 13:00
# Gest frumos, făcut de primarul din Albota, pentru colegul din Băbana
Iată, în anul Unirii, că se pot face gesturi frumoase și pentru colegii din interiorul actualelor granițe ale țării: Primăria Albota donează o mașină funcțională de deszăpezit colegilor din Băbana. Proiectul de Hotărâre a fost votat cum largă majoritate (10 din 11) în cadrul ședinței ordinare de Consiliu Local comunei Albota, în luna decembrie a anului trecut, singura clauză pusă fiind aceea de a se primi, mai întâi, noua mașină.
Dănuț Dinu: „Rușii sunt la pământ”. Așa să fie?!...
Luni, 07 Martie 2022 13:45

Fostul polițist Dănuț Dinu a comentat pe pagina sa de socializare pe tema războiului dintre Rusia și Ucraina. Încă din primele zile de război, Dinu a explicat că Rusia va pierde confruntarea deoarece armata rusă nu este motivată să lupte, în timp de armata ucraineană este dârză și s-a mobilizat exemplar, ca să nu mai vorbim de civilii care au luat armele și au dovedit mare curaj.
Mai mult, Dănuț Dinu a vorbit despre faptul că România nu riscă să fie atacată de Vladimir Putin, că tot se vorbește că țara noastră ar putea fi țina rușilor. De reținut, opiniile fostului polițist sunt oarecum avizate, dacă ne gândim că Dinu a participat în teatrele de operațiuni militare din Bosnia și Kosovo, deci știe cu ce se mănâncă războiul.Unitățile școlare din Pitești intră în reparații curente. Vezi ce lucrări se fac la școala ta
Luni, 02 Aprilie 2018 12:55
În anul 2018, la o parte din unitățile de învățământ din Pitești vor începe lucrări de reparații curente. La ședința de Consiliu Local Pitești, din luna martie, s-au aprobat lucrările de reparații la mai multe unități școlare din municipiu. Listele de reparații curente s-au întocmit în baza solicitărilor conducerii unităților de învățământ, lucrările fiind prevăzute în bugetul Primăriei Pitești din acest an.
Mai multe articole..
Pagina 2314 din 2861
«ÎnceputAnterior2311231223132314231523162317231823192320UrmătorSfârşit»



















