ATITUDINE IN ARGES
În Primăria Piteşti, cu cât ești mai aproape de edilul şef, cu atât ai salariul mai mare
Luni, 15 Aprilie 2013 15:28
# Discrepanţe între salariaţii din aparatul de specialitate al primarului şi cei ai serviciilor şi direcţiilor din cadrul Primăriei Piteşti. Diferenţele salariale între salariaţii din aparatul de specialitate al primarului şi cei ai serviciilor mai puţin privilegiate, finanţate tot de la bugetul local, ajung până la 140%. Cel mai rău stau angajaţii Direcţiei de Asistenţă Socială. În şedinţa Consiliului Local din 08 aprilie 2013, a fost aprobat bugetul municipiului Piteşti pentru anul în curs. Cu această ocazie s-au aprobat şi bugetele de venituri şi cheltuieli pentru aparatul de specialitate al primarului şi serviciile publice din subordinea Primăriei Piteşti. Fondul de salarii de bază pentru angajaţii bugetari din administraţia publică locală arată ca în tabelul alăturat.
“Fără centrale de cogenerare, Piteştiul va fi condamnat la frig”
Luni, 15 Aprilie 2013 15:04
# Concluzia Federaţiei Asociaţiilor de Proprietari şi Locatari Argeş a fost prezentată autorităţilor locale. Conducerea Federaţiei Asociaţiilor de Proprietari şi Locatari Argeş spune că, deşi de câţiva ani se promite construirea unor centrale de cogenerare, Piteştiul n-are nici până la această oră o alternativă la actuala sursă de agent termic şi că, în contextul problemelor pe care le comportă gazul, Piteştiul s-ar putea trezi la un moment dat cu sistemul de termoficare blocat.
Pesta porcină africană este prezentă în 25 de judeţe
Luni, 09 Septembrie 2019 13:42
# În Argeș, 9 focare și 3 cazuri la mistreți
Pesta Porcină Africană (PPA) evoluează în 316 de localităţi din 25 de judeţe, cu un număr de 1108 de focare (dintre care 11 focare în exploataţii comerciale şi 5 focare în exploataţii de tip A). În alte 4 judeţe există doar cazuri la mistreţi. În total au fost eliminaţi 449.452 de porci afectaţi de boală şi există 2.046 de cazuri la mistreţi, anunţă ANSVSA.
SESIZARE: “Oraşul este un dezastru, spart şi plin de gropi”
Luni, 08 Aprilie 2013 14:37
# Doru Iliescu, director ADP Piteşti: “Până la 1 aprilie n-am putut produce asfalt”. Strada Gheorghe Doja şi strada Râurilor sunt doar două exemple de zone care, după intervenţiile la reţelele de utilităţi, arată ca după război. Pe www.domnuleprimar.ro, piteştenii se întreabă când încep reparaţiile pe tronsoanele cu tranşee şi pe cele afectate de antiderapantul folosit astă-iarnă.
Ziua Comunei Lunca Corbului a ajuns la cea de-a XII-a ediție
Luni, 09 Septembrie 2019 12:53
# Evenimentul a început cu inaugurarea unei grădinițe, spre bucuria sătenilor # Recitaluri de excepție: Aurel Moga, Mariana Constantin, Morris ș.a.
Sute de oameni au sărbătorit, alături de autoritățile locale, ziua comunei, la sfârșitul săptămânii trecute, pe data de 8 septembrie, de Sfântă Măria Mică. Lunca Corbului a îmbrăcat straie de sărbătoare cu acest prilej, eveniment ce a adunat sute de oameni, atât din localitate, dar şi din întreg judeţul.
Mai multe articole..
- Slujbă de pomenire în zona vechii biserici din Gorganu de Jos, Călinești
- Peste 30 de porci eutanasiați la Bârla, după ce a fost confirmată pesta porcină
- Parcometrele de la Piteşti, cu peste 50% mai scumpe decât cele de la Bistriţa sau Baia Mare
- Înalta Curte începe judecarea apelului în dosarul lui Florin Frătică
Pagina 2687 din 2858
«ÎnceputAnterior2681268226832684268526862687268826892690UrmătorSfârşit»



















