ATITUDINE IN ARGES
Mătuşa Tamara la Publitrans Piteşti
Luni, 04 Iulie 2011 02:00
# Manuel Rotaru, director general: Ce, aţi găsit la mine cele mai mari nereguli? Directorii de la Publitrans 2000 SA au părinţi şi bunici tare mărinimoşi. Din declaraţiile de avere publicate pe site-ul societăţii reiese că directorul general, Rotaru Manuel, care este şi administrator la Publitrans 2000 SA, are în comuna
Spaima lui Nicolescu și Penescu a ajuns noul șef DNA! Călin Nistor - zeci de dosare instrumentate, nicio achitare
Luni, 14 Ianuarie 2019 14:12
Procurorul Călin Nistor, delegat la conducerea DNA, a anchetat în cei şapte ani în care activează la DNA peste 45 de dosare de corupţie. Antonie Solomon (ex-PDL), Constantin Nicolescu (PSD), Ionel Manţog (ex-PNL), Dinel Staicu sau Cornel Penescu sunt câţiva dintre politicienii şi personalităţile trimise în judecată de procurorul Călin Nistor. În niciunul dintre dosarele sonore investigate de actualul şef al DNA instanţele nu i-au achitat pe inculpaţi. Procurorul Călin Nistor a fost nominalizat de procurorul general Daniel Morar drept unul dintre cei care pot conduce DNA.
„Bătaia de joc la adresa pacienților și aparținătorilor în această instituție este la cote maxime”
Luni, 14 Ianuarie 2019 14:08
# Scrisoare deschisă a unui argeșean către ministrul Sănătății!
Spitalul Județean Argeș a ajuns pe harta instituțiilor medicale din România un punct negru. De curând, un argeșean s-a decis să publice o scrisoare deschisă către ministrul Sănătății, Sorina Pintea.
Oficialii de la Argeș au făcut-o de oaie! Primăria Curtea de Argeș mută behăitul la Curtea de Apel Pitești
Luni, 14 Ianuarie 2019 14:06
# Un fermier i-a obligat, în instanță, să concesioneze un islaz
Conflictul dintre fermier şi administraţia locală din Curtea de Arge, nu este unul nou. În anul 2017 (iunie), după mai multe ”promisiuni”, Daniel Petrescu şi-a luat turmele de oi şi a invadat Oraşul Basarabilor. Intenţiona să ajungă cu animalele în faţa Primăriei Curtea de Argeş. Jandarmi, poliţişti şi angajaţi ai Primăriei au fost mobilizaţi să ţină cele 600 de oi pe străzi lăturalnice, să nu blocheze căile de acces din oraş.
Doi consilieri prezidențiali dețin case în Argeș
Luni, 14 Ianuarie 2019 14:01
Doi dintre cei 21 de consilieri prezidențiali ai lui Klaus Iohannis dețin case pe teritoriul județului Argeș. Unul dintre ei este argeșean, originar din comuna Recea, sat Deagurile. Este vorba despre generalul Ion Oprișor. Acesta nu a uitat niciodată de unde a plecat, dovadă fiind faptul că în anul 2011, împreună cu soția sa, a achiziționat de la un localnic o casă în localitatea sa natală, Recea. Aici, soții Oprișor dețin un teren intravilan de 2.000 mp și o casă de 128 mp.
Ion Oprișor este unul dintre cei mai importanți consilieri ai președintelui fiind responsabil în Departamentul Securității Naționale.
Mai multe articole..
- Părinţii cer ajutor primarilor pentru a rezolva problema cărţilor şi caietelor vândute în şcoli şi cămine
- În august, Stonebird Festival - ediția a II-a, la Corbi. Cristi Minculescu și Bucovina, primele nume confirmate!
- Salvamontiștii, sabotați de parlamentari
- Iohannis a semnat decretul de eliberare din funcție a președintelui Tribunalului Argeș
Pagina 2873 din 3000
«ÎnceputAnterior2871287228732874287528762877287828792880UrmătorSfârşit»



















