ATITUDINE IN ARGES

BEC a validat 6 candidaturi pentru prezidențiale

Vineri, 04 Octombrie 2024 09:47

 

Ieri, Biroul Electoral Central a validat candidatura a 6 politicieni care s-au înscris în cursa pentru fotoliul de președinte al României. De asemenea, a respins candidatura lui Miron Cozma, fostul lider al minerilor din Valea Jiului. În ședința de ieri, 3 octombrie, BEC a adoptat următoarele decizii:

  • Decizie privind înregistrarea candidaturii şi a semnului electoral ale doamnei ELENA-VALERICA LASCONI la alegerile pentru Preşedintele României din anul 2024;
  • Decizie privind înregistrarea candidaturii şi a semnului electoral ale domnului CĂLIN GEORGESCU, candidat independent la alegerile pentru Preşedintele României din anul 2024;
  • Decizie privind înregistrarea candidaturii şi a semnului electoral ale domnului NICOLAE-IONEL CIUCĂ la alegerile pentru Preşedintele României din anul 2024;
  • Decizie privind înregistrarea candidaturii şi a semnului electoral ale domnului HUNOR KELEMEN la alegerile pentru Preşedintele României din anul 2024;
  • Decizie privind înregistrarea candidaturii şi a semnului electoral ale domnului MIRCEA-DAN GEOANĂ, candidat independent la alegerile pentru Preşedintele României din anul 2024;
  • Decizie privind înregistrarea candidaturii şi a semnului electoral ale doamnei DIANA IOVANOVICI-ŞOŞOACĂ la alegerile pentru Preşedintele României din anul 2024;
  • Decizie privind respingerea înregistrării candidaturii independente a domnului MIRON COZMA la alegerile pentru Preşedintele României din anul 2024.

 

Se oprește curentul electric la Mioveni!

Marţi, 18 Februarie 2025 10:24

 

Vineri, 21 februarie, între orele 09.00- 17.00 se întrerupe alimentarea cu energie electrică la Mioveni.

Primăria anunță că vor fi afectați doar consumatorii din PTCZ CKD, PTA Fineres Events, PTA Peco ColibașI, PTA Autoturisme 2, PTAB Bazin Înot Colibași, PTAB Sala Sporturilor Mioveni, PTAB 2 LIDL Mioveni, PTAB 20 KV Plus Discount Mioveni, PTCZ CKD Mioveni, PTA Apulum Total, PTCZ 1 ST Epurare Colibasi, PTA Gospodarie Anexa IAP Colibasi, PTA Penitenciarul Autoturisme 1 și PTCZ Dacotrans.

Lucrările pot fi reprogramate, în situaţia în care condiţiile meteo sunt nefavorabile.

Informaţii actualizate despre programul acestor lucrări pentru săptămâna în curs sunt disponibile la adresa www.distributieoltenia.ro.

Rromii din Costești mai câștigă puțin de la Primăria Recea

Marţi, 18 Ianuarie 2022 11:33

# Au solicitat 800.000 de lei dar au primit abia 12.000 lei

Una din firmele rromilor din Costești s-a judecat, până la sfârșitul anului trecut, cu Primăria din Recea. Firma cerea, de la instituție, peste 800.000 lei, reprezentând dobândă capitalizată conform unor contracte încheiate în urmă.

Procesul a început la Tribunalul Argeș, judecătorii de aici hotărând, la începutul verii anului trecut:

 

RUBRICA LUI NEA MÎNDRUŢĂ

Marţi, 31 Ianuarie 2023 22:44

DUPĂ SĂRBĂTORI

După sărbători, se ştie:

Nimic nu ne mai desparte,

Că avem mereu ce scrie:

“Atitudini”…mai departe!

Rafinăria Arpechim Piteşti este neinteresantă pentru cumpărători! Preţul scade de la o licitaţie la alta

Marţi, 03 Octombrie 2023 07:02

 

În ultimele luni au fost organizate nu mai puţin de 6 licitaţii pentru vânzarea fostei platforme Arpechim din comuna Bradu, dar niciun cumpărător nu s-a arătat interesat, deşi preţul a scăzut de la o licitaţie la alta. Partea de petrochimie a fostei platforme Arpechim are o suprafață totală de 165 de hectare și mai multe clădiri. Şi totuşi nu prezintă interes.

Licitaţiile au avut loc, după cum urmează:

- 16 februarie a.c. prețul de pornire a fost de 244,8 milioane lei fără TVA.

- 16 martie a.c., prețul de pornire a scăzut la 232,6 milioane lei, exclusiv TVA.

 

 

Pagina 821 din 2866

«ÎnceputAnterior821822823824825826827828829830UrmătorSfârşit»

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea