ATITUDINE IN ARGES
Șeful de la Drumuri Naționale va fi numit în C.A. al Regiei Județene de Drumuri Argeș
Marţi, 22 Februarie 2022 07:59
# Se cere și aprobarea bugetului proiectului revizuit și a surselor de finanțare pentru proiectul „Restaurarea Muzeului Județean Argeș”
Se convoacă Consiliul Judeţean Argeş în şedinţă ordinară pentru data de 24.02.2022, ora 11.30, prin mijloace electronice (on-line), pentru aprobarea proiectului ordinii de zi.
Proiectele de hotărâre, precum și materialele care le însoțesc, sunt afișate pe site–ul Consiliului Județean Argeș la secțiunea ”ședințe de consiliu”.
Primarul Capitalei, în proces cu firma omului de afaceri Ștefan Lăzăroiu
Luni, 19 Noiembrie 2018 16:37
Primarul Capitalei, Gabriela Firea, a dat în judecată un important constructor argeșean - Trustul de Construcții Civile și Industriale Argeș (TCCIND). Pe rolul Tribunalului Argeș a fost înregistrat, în iulie 2018, un litigiu privind achizițiile publice. Municipiul București, prin primarul general, Gabriela Firea, cere societății lui Ștefan Lăzăroiu suma de 313.604 lei, la care se adaugă dobânzi de 29.165 lei, bani ce ar fi fost plătiți nejustificat către firma argeșeană.
Pe 9 noiembrie, Tribunalul Argeș a decis suspendarea judecății cauzei până la soluționarea procedurii insolvenței firmei TCCIND. Instanța a admis cererea făcută de Pheonix Omega Ipurl, administratorul judiciar al societății.
Lactag vinde fabrica de carne „Pe gustate”, pe 19 mai, la licitaţie
Luni, 11 Mai 2020 13:21
# Prețul de pornire a licitației este de aproximativ 1,5 milioane euro
Casa de Insolvență Transilvania, administratorul judiciar al producătorului de lactate și mezeluri Lactag, aflată în insolvență din anul 2016, a scos din nou la licitație fabrica de mezeluri ”Pe gustate” . Aceasta este amplasată în comuna Cârcea (jud. Dolj) la periferia oraşului Craiova, la doar 3 km de acesta, într-o zonă agroindustrială. Prețul de pornire a licitației este de 1.492.994 euro exclusiv TVA.
Primarul din Băbana - mulțumit de felul în care comunică Alina Gorghiu
Marţi, 08 Februarie 2022 10:24
Bebe Ivan, edilul șef al localității Băbana, este recunoscut ca fiind liber la gură, atât pentru laudă cât și pentru critică. De data aceasta, e de bine. Și lăudată este tocmai Alina Gorghiu, șefa interimară a PNL Argeș.
Bebe Ivan: „Sunt foarte mulțumit de felul în care comunică. Noi, primarii, suntem înștiințați, prompt, cu privire la programele care se deschid, la oportunitățile de care putem beneficia pentru comunitățile noastre. O comunicare pe care nu am întâlnit-o în trecut, chiar și în trecutul recent, deși ne bucuram de aceleași instrumente electronice”.
Vești bune pentru părinți! Un nou concediu ar putea apărea în România
Marţi, 17 Septembrie 2024 11:23
Potrivit unui proiect lege care a fost depus în Parlament, părinții de gemeni sau multipleți ar putea beneficia de un concediu simultan de șase luni pentru creșterea nou-născuților. Practic, dacă mama intră în concediu de creștere copil, tatăl beneficiază de un concediu de șase luni.
De asemenea, se vehiculează faptul că părinții care au gemeni sau multipleți vor beneficia de un asistent plătit de stat pentru a-i ajuta în îngrijirea copiilor în această perioadă.
Potrivit Gândul.ro, în ultimul an, România a înregistrat peste 2.000 de perechi de gemeni, iar la nivel global, creșterea multipleților este semnificativă.
Mai multe articole..
- Ion Andrei, inculpat în dosarul Cheresteaua: „Poate ne scăpați de hoți! Sunt 300 de hectare. Ăștia fură!”
- Fostul subprefect Lucian Ionescu ia pauză de la viața politică!
- Primăria Ștefănești se reînnoiește: cumpără mobilier de peste 30.000 de lei
- Structura anului universitar la Universitatea Politehnica București - Centrul Universitar Pitești
Pagina 1420 din 2874
«ÎnceputAnterior1411141214131414141514161417141814191420UrmătorSfârşit»



















