ATITUDINE IN ARGES

Consiliul Județean - 283 de proiecte de infrastructură școlară în 87 de localitati

Sâmbătă, 12 Septembrie 2020 20:48

Zece milioane de euro au fost investite în infrastructura școlară în perioada 2016-2020.

Ion Mînzînă: "Consiliul Județean a finanțat sau cofinanțat 283 de proiecte în 87 de localități. Acestea au vizat refacerea acoperișurilor, amenajarea de grupuri sanitare în interior și racordarea la utilități, dotarea cu centrale termice și reparații capitale.

 

A fost aprobat noul Plan Urbanistic al orașului Mioveni

Luni, 21 Decembrie 2020 22:34

# Ion Georgescu: „Fără motive plauzibile sau explicații pertinente, consilierii PNL și USR-PLUS au refuzat să aprobe PUG-ul”

Consiliul Local Mioveni a aprobat noul Plan Urbanistic al Orașului. Noua documentație se poate descărca și analiza accesând site-ul primăriei. Odată aprobat de către Consiliul Local al orasului MIOVENI, Planul Urbanistic General constituie documentaţia de bază pentru elaborarea şi corelarea politicilor locale de dezvoltare şi pentru eliberarea certificatelor de urbanism şi a autorizaţiilor de construire.  Totodată, Planul Urbanistic General, va condiţiona aprobarea de către Consiliul Local Mioveni a documentaţiilor PUZ, PUD.

 

Nu mai sunt bani pentru salariile profesorilor! Ministra Educaţiei cere 9 miliarde de lei la rectificare

Luni, 23 Octombrie 2023 13:26

 

Ministrul Educației, Ligia Deca, va cere 9 miliarde de lei la rectificarea bugetară. Ministerul nu mai are bani pentru salariile profesorilor, burse și utilități.

“Am cerut sumele pentru a putea onora obligațiile noastre în ce privește salariile, odată cu intrarea în vigoare a măririlor salariale, care pe medie sunt undeva între 25 și 30% pentru tot personalul din învățământ.

Am cerut aproape 9 miliarde de lei. Din care aproximativ 3,8 miliarde, da, sunt obligațiile vizând salariile. Deci ce ne trebuie în plus până la finele anului pentru a putea plăti drepturile salariale.”, a declarat ministra Ligia Deca.

 

 

Fără cozi la UPU și lipsa asistenței medicale noaptea!

Vineri, 11 Septembrie 2020 12:46

CRISTIAN GENTEA: Facem primul centru medical de permanență pentru persoanele vârstnice din Pitești!

În platforma candidatului PSD pentru Primăria Municipiului Pitești, la capitolul măsurilor dedicate cetățenilor de vârsta a treia, mai sunt prevăzute un sistem de îngrijire la domiciliu, un centru medical de geriatrie, forme de subvenționare a bătrânilor cu venituri mici și locuri de întâlnire în cartiere

Pentru că nu s-a vândut la prima licitație cu prețul de evaluare, executorul judecătoresc a redus cu 25% prețul vilei de jumătate de milion de euro a lui Dan Săndulescu

Luni, 15 Mai 2017 11:20

Așa cum am scris și anterior, fostul patron al Euro Petrol S.R.L., fost polițist la Circulație, Dan Săndulescu nu mai scapă, iată, de problemele financiare cu care se confruntă de prin 2013. Acesta din urmă este, dealtfel, și anul în care Săndulescu a solicitat, la Tribunalul Comercial, insolvența firmei Euro Petrol, cu datorii totale acumulate la sfârşitul anului critic de 6.031.442 lei. Iată că, în momentul de față, executorul judecătoresc Vlad Pisculungeanu licitează pentru a doua oară  vila fostului polițist, situată

 

Pagina 1775 din 2872

«ÎnceputAnterior1771177217731774177517761777177817791780UrmătorSfârşit»

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea