ATITUDINE IN ARGES

Se extinde rețeaua de gaze la Costești

Luni, 10 August 2020 23:03

În orașul Costești se desfășoară în această perioadă mai multe lucrări importante. Una dintre cele mai importante investiții derulate o reprezintă extinderea rețelei de gaze în localitate.  „O lucrare mare pe care o avem acum în derulare și suntem  în lucru cu ea este extinderea rețelei de gaze. Deja am introdus peste 10 km de conducte în satele Broșteni și Podul Broșteni, câteva străzi în orașul Costești. Însumate sunt peste 10 km introduși, iar până la sfârșitul anului mai introducem încă 10 km.

 

Judoka de la CS Mioveni - locul 1 la Turneul Internațional de la București

Luni, 12 Iunie 2023 09:22

 

Alin Sorici, sportiv legitimat la CS Mioveni a obținut locul 1 la Turneul Internațional de Judo pentru Cadeți și Juniori, organizat la București de Federația Română de Judo.

Concursul a avut loc în perioada 3-4 iunie, iar sportivul antrenat de Lavinia Iordache a obținut cea mai importantă medalie la categoria 55 kg. Competiția a fost una puternică la acest nivel, fiind cotată ca o Cupă Europeană.

 

 

O prostituată de pe centura Piteștiului - amenzi cât jumătate din bugetul anual al comunei în care locuiește

Luni, 03 Octombrie 2016 21:03

# Curvă pentru Cartea Recordurilor!
Performanță de Cartea Recordurilor. O curvă din Pitești, care își face veacul pe strada Depozitelor, a reușit să adune amenzi care depășesc, valoric, jumătate din bugetul anual al comunei în care locuiește! Este vorba de celebra – printre șoferii de TIR – prostituată ”Lucan”, din Băbana, ale cărei amenzi neachitate însumează, în momentul de față, 2,4 miliarde de lei vechi. Suma depășește deja jumătate din bugetul anual al comunei, care este de circa 4 miliarde de lei vechi anual.
Bebe Ivan: ”Este adevărat, avem «onoarea» de a contabiliza, toată ziua, amenzile primite de prostituata respectivă. Acestea sunt, mai exact, de 2,37 miliarde lei vechi,

 

Robert Vișoiu, fiul afaceristului Valentin Vișoiu, tot mai aproape de Formula 1

Luni, 16 Martie 2015 00:00

# Tatăl pe loc, în arest la domiciliu, fiul - cu 200 km/oră.

Robert Vişoiu a făcut un pas important către Formula 1, devenind component al echipei italiene Rapax, care evoluează în GP2, „anticamera” Marelui Circ, unde va fi coleg cu rusul Seghei Sirotkin, pilot de teste la Sauber, informează autosport.com.
În 2014, Vişoiu, 19 ani, a evoluat în GP3, pentru echipa Arden, reuşind un loc 3 şi clasându-se pe locul 13 la finalul sezonului.

Nu tremur la cutremur! ISU prezintă măsurile necesare în cazul producerii unui astfel de eveniment

Luni, 12 Iunie 2023 09:12

 

În vederea pregătirii pentru un cutremur, luați următoarele măsuri:

- fixați mobilierul care se poate deplasa în timpul unei mișcări seismice de un perete sau alt elemente de construcție solid;

- amplasați obiectele grele care vă pot răni în partea de jos a încăperilor;

- stabiliți cu membrii familiei un plan de protecție în caz de cutremur;

 

- asigurați-vă o minimă rezervă de urgență, formată din apă, alimente neperisabile, lanternă, aparat radio portabil, acumulatori și medicamente de bază.

 

Pagina 1885 din 2866

«ÎnceputAnterior1881188218831884188518861887188818891890UrmătorSfârşit»

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea