ATITUDINE IN ARGES
Apa potabilă va fi oprită în comuna Moşoaia, în data de 30 mai 2023
Luni, 29 Mai 2023 19:51
Societatea Apă Canal 2000 SA Piteşti va executa în data de 30 mai 2023, între orele 9 – 16, lucrări de igienizare a rezervorului de înmagazinare a apei din staţia de pompare Magic din comuna Moşoaia, alimentarea cu apă potabilă fiind întreruptă în acest interval orar.
Vor fi afectaţi de această oprire utilizatorii situaţi pe străzile Gazului, Smeura de Sus, Olteni, precum şi cei din Platoul Colina Verde cu străzile adiacente.
Curtea de Apel Piteşti a trimis dosarul Vinalcool – Finanţe înapoi la Tribunalul Specializat Argeş
Luni, 23 Februarie 2015 00:00
# Războiul pe creanţa de două milioane de lei pretinsă de AJFP Argeş se reia în luna martie
Contestaţia prin care Marian Drăguşin, reprezentantul legal al insolventei S.C. Vinalcool susţine că cele 2.059.799 lei - reprezentând creanţa cu care Finanţele s-au înscris în tabelul definitiv al creditorilor debitoarei- a ajuns pe masa magistraţilor Curţii de Apel Piteşti la începutul acestei luni. Secţia de contencios administrativ a instanţei amintite a restituit Tribunalului Specializat Argeş dosarul privind recursul declarat de Vinalcool.
Florin Frătică și-a exprimat intenția de a candida din nou, la Bradu, doar că nu are partid
Luni, 27 Ianuarie 2020 12:57
Marțea trecută, fostul primar pedelist din Bradu, Florin Frătică, a fost văzut. Într-un videoclip. Videoclipul a fost postat, de o instituție media, pe online.
Florin Frătică: „M-am hotărât să candidez, din nou, pentru funcția de primar al comunei Bradu. Am fost un observator atent, până acum, a celor ce se întâmplă în localitate, am petrecut mai mult timp cu familia”.
Ne-a părăsit cunoscutul jurnalist argeșean Adi Ilinca
Sâmbătă, 27 Mai 2023 19:06
A plecat dintre noi, sâmbătă - 25 mai, după o suferință nedreaptă, cunoscutul jurnalist Adi Ilinca. Acesta a colaborat, de-a lungul vremii, cu Evenimentul Muscelean, cu Ziarul Ancheta și Contra-Atacul Argeșului.
În ultimii ani a scris la ziarul pe care îl fondase, Impuls de Argeș.
Trupul său a fost depus la biserica Sfântul Gheorghe din Pitești. Va fi înmormânt pe 29 mai, la Berevoești.
Drum lin spre cer, drag coleg!
Magnatul Nicolae Ivănescu, încolțit în instanță de creditorii firmei sale
Luni, 23 Februarie 2015 00:00
# Bergerat Monnyeur dar și Marian Paraschiv sar la gâtul lui Ivănescu: “Nicolae Ivănescu se pretinde a fi creditor păgubit, dar în acelaşi timp are şi calitatea de asociat şi reprezentant al Silva Grup, cu acces la ştampila societăţii”
La sfârşitul anului trecut, Curtea de Apel Piteşti s-a pronunţat asupra recursului declarat de Bergerat Monnyeur împotriva deciziei 380 din martie 2014, casând sentinţa şi trimiţând dosarul spre rejudecare. Reluarea, începând cu 2015, a războiului pentru patrimoniul Silva Grup se face cu noi acuzaţii formulate de cel mai mare creditor al firmei lui Ivănescu dar şi cu note semnate de însuşi controversatul om de afaceri.
Mai multe articole..
- Ion Mînzînă, despre candidatul PSD la funcția de primar al Piteștiului: „Varianta cea mai bună este dl. Gentea”
- Victorie pentru Simone Tempestini și Sergiu Itu la Raliul Argeșului 2023!
- Romii din Costești primesc o nouă lovitură
- Rezultatele de la Raliul Argeșului după prima zi de concurs. Urmează probele de pe Transfăgărășan
Pagina 1895 din 2866
«ÎnceputAnterior1891189218931894189518961897189818991900UrmătorSfârşit»



















