Ieri, suveranistul Călin Georgescu a fost adus la Parchetul General pentru a fi audiat într-un dosar legat de finanţarea campaniei sale electorale din 2024. În acest caz, Mădălin Hodor, vicepreședinte CNSAS, a avertizat că suntem în mijlocul unei lovituri de stat. După cinci ore de audieri, Georgescu a fost pus sub control judiciar.
„Am spus ca din noiembrie 2024 suntem în mijlocul unei încercări de lovitură de stat coordonată de serviciile ruse. Cu sprijin intern. În perioada asta instituțiile statului, cele mult hulite de toată lumea si persiflate de toți, au lucrat.
Ce se întâmplă este doar începutul. Fiți siguri că toate detaliile vor fi făcute publice. Va fi zbatere, va fi urlet, dar adevărul va ieși la suprafață”, a scris Hodor pe Facebook., potrivit Știripesurse.ro.
