Primarul de la Bogați a uitat să aprindă lumina!

Publicat pe : 13 noiembrie 2024

Distribuie știrea

La alegerile locale din 9 iunie, Ion Gârleanu a obținut un nou mandat de primar al comunei Bogați. Se pare însă că edilul uită de oamenii din anumite sate și, dacă n-ar fi rețelele sociale, unde cetățenii își mai spun oful, ar fi greu de rezolvat multe probleme ale comunității.

De exemplu, Gîrleanu a uitat să aprindă lumina în satul Glâmbocelu, astfel că oamenii au plecat pe beznă la serviciu, atunci când lucrau schimbul 3. Nici dimineața devreme nu e lumină în sat, deci cineva se culcă cu găinile și uită să aprindă lumina în comună.

”Cum e posibil ca la ora asta, când oamenii pleacă la schimbul 3 să fie beznă în tot satul Glâmbocelu și dimineața la fel? Cine se ocupă de iluminatul public ??? Rușine.”, a scris cineva pe Facebook.

Distribuie știrea

Prima pagină din ZIAR

Ediția curentă a ziarului

Curs Valutar

Data: 30.06.2026

1 EUR = 5.2430 LeiScădere
1 USD = 4.5997 LeiCreștere
1 GBP = 6.0771 LeiCreștere
1 CHF = 5.6853 LeiScădere

Horoscop

Vremea

Pitești

Acum29°Parțial noros
Azi
Max 30°Min 16°

Ceață

Precipitații: 0.1 mm

Mâine
Max 31°Min 18°

Ceață

Fără precipitații

Sursă: Open-Meteo

Cele mai noi știri

TRIMITE O ȘTIRE