Joi, 5 februarie – data la care Constantin Nicolescu află dacă scapă sau nu de închisoare

Publicat pe : 2 februarie 2015

Distribuie știrea

Curtea de Apel Bucureşti a amânat, vineri, data la care se va pronunța  în dosarul în care Constantin Nicolescu, fostul preşedinte al Consiliului Judeţean Argeş, este acuzat de fraudarea de fonduri europene pentru reabilitarea unor şcoli. Fostul președinte al CJ Argeș a fost condamnat  de ultima instanţă o pedeapsă de trei ani şi jumătate de închisoare cu executare în acest dosar. Decizia finală urmează să fie dată însă de Curtea de Apel.
Constantin Nicolescu pare încrezător că va scăpa de o sentință cu executare, ținând cont că dosarul se judecă la Curtea de Apel Pitești, unde exigențele

Vezi și știrea  La mulți ani, Cristian Gentea!

sunt altele față de Î.C.C.J. și unde, să fim realiști, are și ceva prieteni.
Constantin Nicolescu, fostul preşedinte  CJ Argeş, este acuzat că ar fi falsificat o serie de acte pentru a obţine fonduri europene necesare reabilitării a patru unităţi de învăţământ din Argeş pe motiv că acestea ar fi fost afectate de inundaţiile din 2005, dar procurorii au stabilit că şcolile nu ar fi fost afectate de inundaţiile respective. Pentru unităţile respective s-au obţinut aproape 900.000 de euro.

Distribuie știrea

Prima pagină din ZIAR

Ediția curentă a ziarului

Curs Valutar

Cursul valutar nu este disponibil momentan.

Horoscop

Vremea

Pitești

Acum29°Parțial noros
Azi
Max 30°Min 16°

Ceață

Precipitații: 0.1 mm

Mâine
Max 31°Min 18°

Ceață

Fără precipitații

Sursă: Open-Meteo

Cele mai noi știri

TRIMITE O ȘTIRE