Porsche Cayenne la preț de Logan

Publicat pe : 10 aprilie 2017

Distribuie știrea

# Mașina de intervenție a Kriss Guard, scoasă la vânzare de ANAF la jumătate de preț

Înființată cu câțiva ani în urmă, Kriss Guard Company a reușit să acapareze o bună parte din piața serviciilor de protecție și pază.
Doar că, iată, oarecari probleme financiare și-au făcut, și ele, loc în interiorul companiei. Iar ANAF, pe 21 decembrie anul trecut, a scos la licitație autoturismul etalon al companiei, un Porsche Cayenne. Prețul cerut pentru acesta era, la prima strigare, de 51.450 lei, adică aproximativ 11.400 de euro.

…Și s-a tot strigat, pentru că frumusețea de mașină nu s-a vândut. Poate și din cauza motorului pe benzină de ap-roape 5000 cmc., care aduce cu el, pe lângă consumul uriaș, un impozit annual ucigător.  Pe data de 18 aprilie se va scoate la licitaţie, pentru a treia oară, automobilul Porsche Cayenne ce aparţine societăţii Kriss Guard. La această strigare, preţul de pornire va fi de 26.008 lei.
După cum anunţă reprezentanţii Fiscului, s-a ajuns la jumătate din preţul de evaluare al autoturismului. Cei care doresc să îşi achiziţioneze acest Porsche trebuie să depună 10% din preţul de pornire ca garanţie într-un cont de trezorerie.

Distribuie știrea

Prima pagină din ZIAR

Ediția curentă a ziarului

Curs Valutar

Data: 30.06.2026

1 EUR = 5.2430 LeiScădere
1 USD = 4.5997 LeiCreștere
1 GBP = 6.0771 LeiCreștere
1 CHF = 5.6853 LeiScădere

Horoscop

Vremea

Pitești

Acum29°Parțial noros
Azi
Max 30°Min 16°

Ceață

Precipitații: 0.1 mm

Mâine
Max 31°Min 18°

Ceață

Fără precipitații

Sursă: Open-Meteo

Cele mai noi știri

TRIMITE O ȘTIRE