Aproape 40 de proiecte imobiliare vor fi discutate în ședința următoare a Consiliului Local Pitești

Publicat pe : 4 mai 2020

Distribuie știrea

Pentru că în perioada 10 ianuarie – 10 martie municipiul Pitești nu a avut architect șef, la nivelul Primăriei au fost depuse aproape 40 de proiecte imobiliare pe care nu a avut cine să le analizeze și să le susţină în comisiile de specialitate ale consiliului local. După ce Ruxandra Cruțescu a câștigat concursul de arhitect șef, organizat de Primăria Pitești, pe mâna ei au „căzut” toate aceste proiecte.

Astfel, la viitoarea ședință a Consiliului Local Pitești, din luna mai, sunt anunțate zeci de proiecte de hotărâre ce vizează investiții imobiliare.
„Vreau să spun că urmează un număr extrem de mare de proiecte de urbanism care au termenele legale impuse și pe care nu le-am abordat pentru că nu am avut architect șef. Vom veni cu ele în perioada următoare și le vom anunța la timp pentru a fi analizate atât în comisia de urbanism cât și în comisiile Consiliului Local… Sunt aproape 40 de materiale care urmează să fie discutate în perioada următoare”, a precizat primarul Cornel Ionică.
A.V.

Vezi și știrea  Fostul deputat de Argeș, Andrei Gerea, a șters pe jos cu Bolojan!

 

Distribuie știrea

Prima pagină din ZIAR

Ediția curentă a ziarului

Curs Valutar

Data: 30.06.2026

1 EUR = 5.2438 LeiCreștere
1 USD = 4.6010 LeiCreștere
1 GBP = 6.0897 LeiCreștere
1 CHF = 5.6828 LeiScădere

Horoscop

Vremea

Pitești

Acum29°Parțial noros
Azi
Max 30°Min 16°

Ceață

Precipitații: 0.1 mm

Mâine
Max 31°Min 18°

Ceață

Fără precipitații

Sursă: Open-Meteo

Cele mai noi știri

TRIMITE O ȘTIRE