Cătălin Costescu – în locul lui Cristian Dumitru în Consiliul Local Pitești

Publicat pe : 29 decembrie 2020

Distribuie știrea

În afară de Lucrețiu Tudor, primarul Cristian Gentea l-a cooptat în echipa sa și pe Cristian Dumitru, aflat pe lista PSD pentru Consiliul Local Pitești. Cristian Dumitru a devenit consilier tehnic la cabinetul primarului, dându-și demisia din funcția de consilier local. Locul său în Consiliul Local Pitești va fi luat de economistul Cătălin Costescu (foto sus), cel care va bifa al doilea mandat consecutiv. Costescu se află pe lista de supleanți cu care PSD a candidat în Pitești la alegerile locale din septembrie 2020.

Vezi și știrea  Bradu. Primarul Dan Stroe și viceprimarul Gheorghe Negoi au premiat cele mai longevive cupluri!

 

Legat de alegerea lui Cristian Dumitru pentru a fi consilier personal, primarul municipiului Pitești a precizat: „Cristi Dumitru are experiență pe partea de fonduri europene. Am fost la câteva vizite împreună pe partea tehnică și sunt sigur că vom face o echipă foarte bună împreună!”.
Cristian Dumitru: „Vreau să-i asigur pe votanții noștri că nu a însemnat o retragere a mea prin acceptarea acestei funcții, ci dimpotrivă cred că voi fi în măsură să răspund mult mai bine așteptărilor cetățenilor noștri”.
A.V.

 

 

Distribuie știrea

Prima pagină din ZIAR

Ediția curentă a ziarului

Curs Valutar

Data: 30.06.2026

1 EUR = 5.2430 LeiScădere
1 USD = 4.5997 LeiCreștere
1 GBP = 6.0771 LeiCreștere
1 CHF = 5.6853 LeiScădere

Horoscop

Vremea

Pitești

Acum29°Parțial noros
Azi
Max 30°Min 16°

Ceață

Precipitații: 0.1 mm

Mâine
Max 31°Min 18°

Ceață

Fără precipitații

Sursă: Open-Meteo

Cele mai noi știri

TRIMITE O ȘTIRE