Dosare penale pentru furt de apă la Mioveni

Publicat pe : 5 noiembrie 2012

Distribuie știrea

# La trei din casele verificate au fost descoperite branșamente ilegale. În ciuda controalelor, a sancţiunilor şi a plângerilor penale pentru furt de apă înaintate către instituţiile competente, există totuşi abonaţi care continuă să fure apă prin branşamente ilegale.
Angajaţii SC SERVICII EDILITARE PENTRU COMUNITATE MIOVENI SRL, au verificat mai multe gospodării individuale de pe raza oraşului Mioveni, la trei din casele verificate fiind descoperite branşamente ilegale folosite pentru furtul apei. Astfel, la aceste locuinţe s-au descoperit branşamente clandestine

Vezi și știrea  Adăpostul de câini fără stăpân - Mioveni te așteaptă!

conectate la reţeaua stradală de alimentare cu apă.
Măsurile luate de către operator au fost debranşarea în regim de urgenţă a locaţiilor în cauză, urmând ca organele de cercetare penală să fie sesizate pentru aplicarea măsurilor legale împotriva persoanelor în conformitate cu prevederile Codului penal.

Distribuie știrea

Prima pagină din ZIAR

Ediția curentă a ziarului

Curs Valutar

Data: 30.06.2026

1 EUR = 5.2430 LeiScădere
1 USD = 4.5997 LeiCreștere
1 GBP = 6.0771 LeiCreștere
1 CHF = 5.6853 LeiScădere

Horoscop

Vremea

Pitești

Acum29°Parțial noros
Azi
Max 30°Min 16°

Ceață

Precipitații: 0.1 mm

Mâine
Max 31°Min 18°

Ceață

Fără precipitații

Sursă: Open-Meteo

Cele mai noi știri

TRIMITE O ȘTIRE