Narcis Sofianu: „Majoritatea copiilor prezenți la Simfonie erau mai talentați ca doamna Dăncilă”

Publicat pe : 30 aprilie 2018

Distribuie știrea

Președintele Ligii Aleșilor Locali din PNL Argeș, consilierul local piteștean Narcis Sofianu, a venit cu o „rugăminte” către social-democrați. Sofianu le-a transmis acestora ca la următoarea vizită a premierului Viorica Dăncilă în județ, aceasta să fie dusă în observație şi pe drumurile naţionale din Argeș. Vă reamintim că premierul României a participat la deschiderea Simfoniei Lalelelor, plecând apoi în grabă înapoi la București.

„Colegii de la PSD Argeș, când o mai invită în județ pe șeful guvernului, să o ducă să vadă și condițiile din spitalele din Argeș, drumurile naționale Curtea de Argeș-Câmpulung (DN73C), Costești- Roșiori (DN65A) sau Pitești-Drăgășani (DN67B). Să vadă și lucrările făcute la autostrada Pitești-Sibiu – nu  dura mult, că nu s-a făcut nimic acolo!”, a declarat liberalul Narcis Sofianu.
De asemenea, consilierul local consideră că Simfonia Lalelelor, pentru a crește calitativ din punct de vedere al imaginii, trebuie să fie organizată de către o asociație orientată către societatea civilă, ca să nu fie acuzată de partipris-uri politice. De altfel, Sofianu a salutat prezența numeroșilor copii prezenți la Simfonia Lalelelor precizând că aceștia au venit din plăcere la evenimente și nu din alte motive. „Majoritatea copiilor prezenți la Simfonie erau mai talentați ca doamna Dăncilă”, a mai precizat liberalul Narcis Sofianu.

Distribuie știrea

Prima pagină din ZIAR

Ediția curentă a ziarului

Curs Valutar

Data: 01.07.2026

1 EUR = 5.2438 LeiCreștere
1 USD = 4.6010 LeiCreștere
1 GBP = 6.0897 LeiCreștere
1 CHF = 5.6828 LeiScădere

Horoscop

Vremea

Pitești

Acum29°Parțial noros
Azi
Max 30°Min 16°

Ceață

Precipitații: 0.1 mm

Mâine
Max 31°Min 18°

Ceață

Fără precipitații

Sursă: Open-Meteo

Cele mai noi știri

TRIMITE O ȘTIRE