Grădinile în miniatură – un strop de magie la „Simfonia Lalelelor”

Publicat pe : 18 aprilie 2023

Distribuie știrea

Proiectul „Grădina mea – florile Piteștiului” continuă și în acest an. Mini-grădinile amenajate de preșcolarii și școlarii piteșteni vor putea fi admirate la „Simfonia Lalelelor” 2023!

Între 21-23 aprilie, ediția a 46-a a „Simfoniei Lalelelor” va găzdui, în Parcul „Lunca Argeșului”, în zona dintre scenă și pavilionul expozițional, grădinile de flori amenajate cu pasiune și creativitate de școlari, preșcolari și cadre didactice din 28 de unități de învățământ din Pitești.

Copii și tineri plini de energie și talent s-au implicat voluntar în acest proiect eco-friendly și vor utiliza materiale prietenoase cu mediul pentru a crea grădinile lor unice.

Vezi și știrea  Virgil Baciu - din Africa în Asia!

„Invităm vizitatorii festivalului „Simfonia Lalelelor” să se oprească și să admire aceste grădini în miniatură – adevărat spectacol de culoare și imaginație. Suntem mândri de implicarea comunității noastre în cadrul festivalului dedicat florilor și apreciem munca și talentul copiilor și profesorilor care au făcut posibil acest proiect special. Vă așteptăm, cu drag, la „Simfonia Lalelelor”!”, a transmis Primăria Pitești.

Distribuie știrea

Prima pagină din ZIAR

Ediția curentă a ziarului

Curs Valutar

Data: 30.06.2026

1 EUR = 5.2430 LeiScădere
1 USD = 4.5997 LeiCreștere
1 GBP = 6.0771 LeiCreștere
1 CHF = 5.6853 LeiScădere

Horoscop

Vremea

Pitești

Acum29°Parțial noros
Azi
Max 30°Min 16°

Ceață

Precipitații: 0.1 mm

Mâine
Max 31°Min 18°

Ceață

Fără precipitații

Sursă: Open-Meteo

Cele mai noi știri

TRIMITE O ȘTIRE