A murit Constantin Nicolescu, fost președinte PSD și CJ Argeș

Publicat pe : 13 iunie 2023

Distribuie știrea

Constantin Nicolescu, fostul președinte al PSD Argeș și al Consiliului Județean Argeș, a murit marți, 13 iunie, la vârsta de 78 de ani. A încetat din viață după o lungă suferință cauzată de o boală incurabilă.

Constantin Nicolescu a făcut parte din istoria administrativă și politică a acestui județ, dar și la nivel național. A fost prefect al județului Argeș, senator în Senatul României și președinte al Consiliului Județean Argeş, dar și președinte al organizației județene a PSD.
DUMNEZEU SĂ-L ODIHNEASCĂ ÎN PACE!
SINCERE CONDOLEANȚE FAMILIEI!”, a transmis Consiliul Județean Argeș.

„A fost un profesionist apreciat în domeniul său de activitate – auto – și un politician respectat. Și-a dedicat întreaga pregătire și experiență profesională și politică județului Argeș, județ pe care l-a reprezentat ca senator și în Parlamentul României. Suntem alături de familia îndurerată în aceste momente de grea încercare. Dumnezeu să-l odihnească în pace!”, a transmis echipa PSD Argeș.

 

Distribuie știrea

Prima pagină din ZIAR

Ediția curentă a ziarului

Curs Valutar

Data: 30.06.2026

1 EUR = 5.2430 LeiScădere
1 USD = 4.5997 LeiCreștere
1 GBP = 6.0771 LeiCreștere
1 CHF = 5.6853 LeiScădere

Horoscop

Vremea

Pitești

Acum29°Parțial noros
Azi
Max 30°Min 16°

Ceață

Precipitații: 0.1 mm

Mâine
Max 31°Min 18°

Ceață

Fără precipitații

Sursă: Open-Meteo

Cele mai noi știri

TRIMITE O ȘTIRE