ATITUDINE IN ARGES
Spitalul Județean Argeș face angajări fără concurs pe fondul epidemiei de coronavirus
Luni, 23 Martie 2020 11:51
Decretul privind instituirea stării de urgență pe fondul epidemiei de coronavirus emis de președintele Klaus Iohannis prevede angajarea fără concurs a medicilor și personalului auxiliar în spitale.
Având în vedere acest lucru, Spitalul Județean de Urgență Pitești face mai multe angajări pe durată determinată, respectiv 6 luni. Sunt căutați medici de specialitate, asistenți medicali, infirmiere, îngrijitoare sau agenți DDD, după cum urmează:
Cristian Gentea, la inaugurarea Bazinului Olimpic: „Piteștiul va deveni un centru de forță al natației”
Miercuri, 19 Aprilie 2023 14:38
Miercuri, 19 aprilie, a avut loc deschiderea oficială a Bazinului Olimpic din Pitești. La inaugurare au participat atât reprezentanți din administrația locală și națională cât și nume importante din lumea sportului.
„Ne dorim ca Piteștiul să fie și un oraș al sportului! Cred că Bazinul Olimpic Pitești, Sala Polivalentă, viitoarele stadioane de fotbal și atletism, bazele sportive de la Anghel Saligny și Maracana din Ștrand, bazinul didactic de la ”Nenițescu”, viitoarea academie de tenis, cele șapte săli de educație fizică școlară și cele două de săli de sport îmi întăresc spusele și așa va fi. Legat fix de natație, mă gândesc că Piteștiul, cu un Bazin Olimpic modern, cu un bazin de 50 m în exterior, acoperit cu acel balon presostatic și cu viitorul bazin didactic de la Colegiul Nenițescu, care va începe în zilele următoare, va deveni în viitor un centru de forță al natației în România”, a precizat primarul Cristian Gentea.
Fostul Panoramic ar putea ajunge un morman de moloz
Luni, 05 August 2013 00:00
# Mircea Bărbuceanu, liderul SLUP: “Ori o punem în funcţiune, ori o dărâmăm!” # Comisia de analiză şi control a UPIT solicită de la Daniel Otobâcu şi Gheorghe Barbu recuperarea pagubelor rezultate în urma deteriorării clădirii.# În septembrie s-ar putea decide soarta Casei Universitarilor. Starea avansată de degradare a Casei Universitarilor ridică probleme Universităţii din Piteşti, proprietara spaţiului, cea care ar fi trebuit să înregistreze nu cheltuieli, ci venituri de pe urma închirierii imobilului. Numai că învestitorii fug de fostul Panoramic precum dracul de tămâie. Clădirea necesită expertize şi reparaţii de sute de mii de euro şi nimeni nu
Ducele de Albota despre Dumitru Voicu: „Omul e dus cu capul!”
Luni, 17 Septembrie 2018 18:32
# Președintele PSD Argeș și primarii din județ, reacții acide la adresa edilului de la Micești
”În România au mai rămas doar bătrânii, bețivii și puturoșii", aceasta este declarația spusă cu nonșalanță de primarul comunei Micești, Dumitru Voicu, la întâlnirea, de la Consiliul Județean Argeș, cu ministrul pentru Românii de Pretutindeni, Natalia Intotero. Vizita ministrului în Argeș a avut ca scop promovarea campaniei “Informare acasă! Siguranță în lume”, rolul ei fiind o informare cât mai corectă a românilor în ceea ce privește drepturile pe care le au în statele membre ale Uniunii Europene.
Emilian David îl înlocuiește pe Gheorghe Alecsei în Consiliul Județean
Luni, 23 Martie 2020 11:49
La ședința de Consiliu Județean Argeș din 26 martie va fi numit un nou consilier județean. Câmpulungeanul Emilian David îi va lua locul lui Gheorghe Alecsei, care a fost numit, pe 29 ianuarie, în funcţia de preşedinte, cu rang de secretar de stat, al Administraţiei Naţionale a Rezervelor de Stat şi Probleme Speciale, post incompatibil cu cel de consilier județean.
Mai multe articole..
- Grădinile în miniatură – un strop de magie la „Simfonia Lalelelor”
- La licitaţia pentru închirierea spaţiului de la Academica nu s-a prezentat nimeni
- ”Dacă studiezi intensiv această limbă, reuşeşti şi după trei ani să scrii, să citeşti şi să vorbeşti în limba chineză”
- La Spitalul Judeţean s-a simulat tratarea cazurilor de infecţie cu coronavirus
Pagina 2092 din 2960
«ÎnceputAnterior2091209220932094209520962097209820992100UrmătorSfârşit»



















