ATITUDINE IN ARGES

În Argeș, USL trăiește! PSD-iștii împart, în continuare, frățește, funcțiile cu liberalii

Luni, 15 Iunie 2015 00:00

Filiala Argeș a PSD nu prea mai vrea liberali la conducerea deconcentratelor, cel puțin așa lasă să se înțeleagă viceprimarul Cornel Ionică. Și, totuși, cumva, PNL-iștii nu doar că au rămas pe funcții la deconcentratele din județ, dar continuă să câștige redute noi, spre deruta  unora dintre social-democrații  argeșeni, care încă nu s-au dezmeticit după numirea liberalului Cristian Soare la șefia ITM Argeș. Ionică sugerează că jocurile s-ar fi făcut la centru,  deși  lanțul de iubire dintre social democrați și liberali e rupt de ceva timp la nivel național …Realitatea e că PSD Argeș nu-și poate impune oamenii care stau la rând pentru o funcție de director.

 

Lentoarea constructorilor amână reabilitarea piețelor din Trivale și din Găvana

Luni, 30 Iulie 2018 12:49

Primăria Pitești are în desfășurare două investiții privind piețele din municipiu. Este vorba despre reabilitarea Pieței Găvana și a celei din Trivale, ambele având ca termen de execuție luna august. Doar că ceea ce este scris pe foaie nu coincide cu ceea ce este în teren, așa se face că lucrările vor întârzia. Iar vina aparține modului de lucru al constructorilor.

Echipamente sportive pentru Centrul de Copii și Juniori FC Argeș

Luni, 28 Martie 2022 12:17

 

Primăria Pitești și Consiliul Județean Argeș au oferit echipamente sportive Centrului de Copii și Juniori FC Argeș, centru unde activează sute de copii, printre care și fete. Au fost oferite echipamente sportive echipei de fete și echipelor de băieți de la U13 până U17.

 

“Dumneavoastră, părinților vrem să vă dovedim, cred că am făcut-o și până acum, că avem grijă de cei mici. Dumneavoastră trebuie să aveți grijă de ei acasă, să-i țineți sănătoși și să fiți siguri că vă suntem tot timpul alături. Știți ce ne dorim, și eu și dl. Mînzînă, noi ne dorim ca viitoarea echipă a FC Argeș să plece de aici, din curtea noastră, să îi vedem peste câțiva ani în echipa mare. Voi, copiii, trebuie să fiți cuminți, să vă ascultați părinții, să învățați, este foarte important să învățați, să ascultați antrenori, iar noi vă vom fi alături” – Cristian Gentea, primar municipiul Pitești.

 

Elevii argeșeni - câștigători ai Olimpiadelor de „Cultură și spiritualitate românească” și de „Limba și literatura română”

Luni, 28 Martie 2022 11:36

După o perioadă nefastă, în care pandemia a umbrit șansele tinerelor talente creatoare, anul 2022 prinde viață ca o primăvară îmbucurătoare printr-o serie de competiții școlare, la care elevii mici și mari au excelat, oferind cele mai alese lucrări artistice.

Olimpiada națională de “Cultură și spiritualitate românească”, etapa județeană, s-a desfășurat anul acesta la Școala Gimnazială “Nicolae Bălcescu” Pitești, în data de 20.03.2022, potrivit Regulamentului specific, antrenând elevii să abordeze original subiecte cu o tematică interdisciplinară, deopotrivă de limba și literatura română și de religie. Cu inspirație divină, în simbolistica zilei de duminică, cei 115 elevi ai ciclului gimnazial și liceal din județul Argeș s-au făcut remarcați prin creativitate, prin talent literar, dar și prin trăire ori prin cunoaștere dogmatică.

Vicelel Cornel Ionică ezită să spună dacă va candida sau nu la fotoliul de primar

Luni, 08 Iunie 2015 00:00

# Nu exclude, în schimb, o candidatură la Parlamentarele din 2016

Cornel Ionică a anunţat, la sfârșitul săptămânii trecute, că ia în calcul posibilitatea de a candida pentru... Parlament - în 2016. Cât despre probabilitatea de intra în cursa pentru funcția de primar al Piteștiului, probabilitate pe care mai toți din jurul său o văd de 100%, vicele preferă să lase, deocamdată. lucrurile în ceață

 

Pagina 2137 din 2713

«ÎnceputAnterior2131213221332134213521362137213821392140UrmătorSfârşit»

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea