ATITUDINE IN ARGES
Constantin Polexe, vicepreşedintele CJ Argeş, minte în declaraţiile de avere
Luni, 14 Ianuarie 2013 23:58
# Vicele Polexe, deşi este economist, habar nu are ce înseamnă anul fiscal? # Constantin Polexe are antecedente în completarea defectuoasă a declaraţiilor de avere. Acesta a omis trei ani la rând să declare că deţine acţiuni la o firmă de asigurări. Vicepreşedintele Consiliului Judeţean Argeş, Constantin Polexe, are lacune mari în completarea declaraţiilor de avere. În anul 2010 presa a făcut dezvăluiri despre faptul că Polexe, la acea vreme consilier judeţean, a ţinut secret trei ani faptul că deţinea 15% din acţiunile unei firme de asigurări, iar sora lui era chiar
La Curtea de Argeş, exodul medicilor a ajuns la apogeu
Luni, 22 Mai 2017 22:58
# Pentru a atrage specialişti la spitalul din oraşul Basarabilor, primarul Panţurescu le oferă locuinţe de serviciu
După cum v-am mai relatat în urmă cu ceva timp, la Spitalul Municipal din Curtea de Argeş există o lipsă acută de personal, fiind nevoie de personal pentru aproape toate specializările existente, la începutul acestei luni fiind scoase la concurs 16 posturi vacante.
Pentru a putea combate acest fenomen ce a luat amploare atât la nivelul oraşului Basarbilor, cât şi la nivel judeţean şi naţional, administraţia locală a oraşului regal a aprobat în ultima şedinţă de Consiliu local construcţia a 14 locuinţe dedicate personalului din cadrul unităţii spitaliceşti.
Un nou șef la Serviciul Dezvoltare şi Managementul Proiectelor de la Primăria Pitești
Marţi, 20 Iulie 2021 14:26
# Adrian Oprescu (foto) și-a dat demisia
Proiectul de reabilitare și modernizare a Bazinului Olimpic din Pitești produce demisii la Primăria Pitești. Nemulțumit de modul în care decurge proiectul și de problemele apărute ca urmare a implementării lui, primarul Cristian Gentea a cerut demisia lui Adrian Oprescu din funcția de șef al Serviciului Dezvoltare și Managementul Proiectelor din cadrul primăriei, dar și a managerului de proiect Masis Kevorkian.
Proaspătu` deputat a plecat la agăţat?
Luni, 07 Ianuarie 2013 14:56
# Cătălin Rădulescu, deputat USL: „L-am văzut urcând pe coş, cu tupeul lui de moş, şi în sac avea de toate: bani, noroc şi sănătate. Sigur vine şi la tine, fiindcă e trimis de mine. Crăciun Fericit! Deputat Cătălin Rădulescu. P.S: Îmi e dor de tine”. Vă mai amintiţi de candidatul USL pentru un fotoliu de deputat pe Colegiul Piteşti Sud? Nu încercaţi vă gândiţi la acest domn ca la un politician care a lăsat ceva memorabil în urmă. Nu se poate lăuda cu aşa ceva. Dar ca candidatul marca Tudor Pendiuc ( e prea frumoasă cacofonia pentru a o şterge), da, vi-l puteţi aminti,
Ministrul Educaţiei: ”Din 2023 am putea avea examen de admitere la liceu!”
Luni, 19 Iulie 2021 16:24
O nouă surpriză pentru elevi! Ministrul Educaţiei, Sorin Cîmpeanu, a anunţat că liceele pot organiza admitere pentru clasa a IX-a. Nu se va renunţa însă la Evaluarea Naţională. La acest moment nu e nimic bătut în cuie, dar Cîmpeanu spune că admiterea ar putea avea loc începând din anul 2023. Vestea pare să nu-i încânte nici măcar pe profesori. La acest moment, nu se ştie dacă elevii care vor susţine admitere, vor trece şi prin Evaluarea Naţională.
Mai multe articole..
- TOP 10 şcoli din Piteşti, după mediile de la Evaluarea Naţională!
- Au început înscrierile la sesiunea de toamnă a Bacalaureatului
- Clasamentul liceelor din Argeș în funcție de promovabilitatea la Bacalaureat. Vezi cele mai bune și cele mai slabe unități școlare
- Sărbătorile Argeşului şi Muscelului ar putea fi ţinute la grădina de vară, dacă sunt finalizate la termen lucrările de reabilitare
Pagina 2280 din 2710
«ÎnceputAnterior2271227222732274227522762277227822792280UrmătorSfârşit»