ATITUDINE IN ARGES

Comuna Căteasca îşi continuă procesul de dezvoltare

Miercuri, 23 Iulie 2014 17:41

# Firma turcă Martur-Automotive Seating Systems, ce produce scaune pentru Renault şi Ford, va angaja aici  130 – 150 de persoane. Cu o viziune de antreprenor, primarul comunei Căteasca, Liviu Năstase, a schimbat total modul de funcţionare a administraţiei publice locale. De la aparatul bugetar şi până la cheltuirea banilor publici, comuna Căteasca a cunoscut, după învestirea noului primar în funcţie,o îmbunătăţire considerabilă în toate domeniile.

 

Școala ”Gheorghe Gomoiu” - meditații la matematică și română

Luni, 31 August 2020 13:14

Centrul Educațional " Gheorghe Gomoiu" din PITEȘTI vine în sprijinul elevilor din ciclul primar (cls. 0-IV) și gimnazial (cls.V-VIII)oferind un program de meditații la următoarele discipline: MATEMATICĂ  și LIMBA ROMÂNĂ.
Perioada pandemiei pentru mulți copii și părinți nu este una ușoară, ci o adevărată provocare , mai ales în ceea ce privește derularea programului școlar în mediul on-line, motiv pentru care, acum, în prag de începere a noului an școlar, se

Ce... teren, ce... priveliște și ce preț!!!

Miercuri, 23 Iulie 2014 17:39

# Termenii sunt folosiți pentru vânzarea unei părți din pârtia de la Băbana. Controversata afacere imobiliară prin care Constantin Toma – cunoscut și sub numele ”de scenă” Bebe Metropol - s-a împroprietărit cu una din  cele mai frumoase zone din Băbana, pare să se îngroape sub o sumedenie de acte. Tranzacții peste tranzacții, vânzări succesive, toate acestea, practic, duc la imposibilitatea Primăriei de a mai recupera ceva din averea imobiliară pierdută.

 

Ministerul Educației: 55% dintre părinți doresc revenirea la cursurile față în față, iar 31% optează pentru sistemul hibrid

Luni, 31 August 2020 12:16

 

Ministerul Educației și Cercetării, prin Unitatea de Cercetare în Educație din Cadrul Centrului Național de Politici și Evaluare în Educație, și MKOR Consulting – agenție de cercetare de piață - au lansat studiul „Back to School Post-Covid”. Studiul s-a derulat în rândul părinților copiilor din învățământul preuniversitar,în perioada 26 iulie - 3 august 2020, pentru a afla care sunt așteptările și temerile lor referitoare la modul de desfășurare a noului an școlar. A fost realizat pe un eșantion de 1.067 de respondenți, reprezentativ pentru populația părinților care au cel puțin un copil înregistrat în sistemul educațional din România în anul școlar 2020-2021, după ciclul de învățământ al copilului, mediul de rezidență (rural - urban) și distribuție geografică (regiuni de dezvoltare).

PD-L Argeş, organizaţie de vânzare?!...

Luni, 17 Mai 2010 13:48

Nu mai este o noutate pentru nimeni faptul că plecarea deputatului Cristian Boureanu de la şefia filialei PDL Argeş a lăsat aici un vid de putere. „Vânătorii” au mirosit rapid că „victima” sângerează, încolţind-o din toate părţile. Lucrurile par însă a lua o întorsătură destul de nefavorabilă în filiala Argeş, în primul rând pentru că Dâmboviţa încearcă să impună

 

Pagina 2721 din 2959

«ÎnceputAnterior2721272227232724272527262727272827292730UrmătorSfârşit»

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea