ATITUDINE IN ARGES

Hai la mare, în mijlocul munților!

Luni, 01 Iulie 2019 15:01

Fugiți de căldură, la marea de la munte! În Corbi, la numai 50 de km. de Pitești, găsiți o mare în miniatură, cu apă curată, șezlonguri, bere rece și multă voie bună! Iar seara, puteți dormi acasă, în propriul pat. Merită încercat! Unul dintre cele mai moderne centre de agrement din județ se află în comuna Corbi. MB DIVERT LAND a dat, pe 15 iunie, startul unui nou sezon de vară și te așteaptă la plajă și la o baie! Divert Land este un adevărat parc de distracţii, care se întinde pe câteva mii de metri pătrați și cuprinde două piscine, un teren de sport multifuncțional și o sală pentru sporturi de interior. Unic în zona de nord a judeţului, centrul de agrement Divert Land a fost realizat prin intermediul unui proiect cu finanţare europeană.

 

Nici un sfert din investiţiile programate de municipalitate pentru anul acesta n-au fost realizate

Luni, 30 Iulie 2012 14:29

# Tronsonul A al blocului G1 Războieni e cel mai bun exemplu la acest capitol. Raportat la primul semestru al anului în curs, investiţiile municipalităţii n-au ajuns nici măcar la jumătatea celor programate, iar dacă ne raportăm la întregul an, situaţia este îngrijorătoare: sub 25% grad de realizare. Cum până la finele lui 2012 n-au mai rămas decât cinci luni, sunt slabe şanse ca Municipalitatea să mai îngraşe porcul în ajun.

Sezonul estival la baza de agrement Trivale începe... în toamnă

Luni, 30 Iulie 2012 14:26

# Până atunci vor creşte şi preturile apartamentelor din blocul consilierului PSD Adrian Prodănel. Dacă şi-au făcut calcule că vara asta se vor bălăci în cea mai nouă şi modernă bază de agrement a Piteştiului, locuitorii cartierului Trivale mai au de aşteptat. Lucrările sunt în întârziere, aşa că, până spre toamnă, cei care îşi doresc să facă plajă vor trebui să coboare în continuare la ştrandurile din Costache Negri sau Tudor Vladimirescu. Sunt şi veşti bune, însă, dar doar pentru unii! În vecinătatea viitoarelor piscine, apartamentele din blocul „Panorama Touer”, ridicat de fraţii Prodănel devin... mai rezidenţiale ca niciodată.

 

Două fetițe din Pitești se pregătesc să cucerească Hollywood-ul!

Luni, 24 Iunie 2019 19:07

În perioada 12 – 21 iulie 2019, două fetițe din Pitești vor participa la cel mai mare concurs de talente de la Hollywood - World Championships of Performing Arts, ediția a 23-a. La concurs sunt înscriși participanţi din aproximativ 70 de ţări. Două fetițe foarte talentate, cu multiple premii câștigate atât în țară cât și în străinătate, vor reprezenta România la concursul de talente de la Hollywood. Miruna Ioniță, de 10 ani, se pregătește la Centrul Cultural Mioveni și este înscrisă la trei secțiuni ale Concursului Mondial de Talente: două de „Modeling” și unul la ”Dans folcloric”, fiind singura reprezentantă a țării noastre la această secțiune.  Patricia Maria Mihail are 12 ani și va participa la secțiunea „Vocal”, la trei categorii: broadway, pop și world.

Piaţa Smârdan, un fâs... la standarde occidentale

Luni, 23 Iulie 2012 13:32

# O investiţie de sute de miliarde trebuie amortizată de comerțul cu papuci şi chiloţi. Mastodontul construit în Smârdan a adus în plus pieţei care înainte de 2006 avea (spre deosebire de actuala construcţie) şi vad comercial, două  etaje inutile. La primul nivel s-au încumetat să închirieze spaţii doar câţiva comercianţi de lenjerie intimă şi încălţăminte care-şi vând marfa alături de un stand cu de toate.  La etajul 2, unde doar şobolanii se mai aventurează, fluieră vântul!

 

Pagina 2807 din 2959

«ÎnceputAnterior2801280228032804280528062807280828092810UrmătorSfârşit»

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea