ATITUDINE IN ARGES

Ministrul Dezvoltării a demisionat din funcție

Marţi, 19 Noiembrie 2024 10:28

 

Ministrul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, Adrian Veștea (PNL) a demisionat din funcție. Acesta va prelua funcția de președinte al Consiliului Județean Brașov, pe care a obținut-o la alegerile locale din 9 iunie., potrivit

 

Un fost șef al PSD încurcă apele pentru candidatul comun

Miercuri, 15 Ianuarie 2025 10:14

# Victor Ponta: ”Crin Antonescu nu are nicio șansă să intre în turul 2”

Fostul prim-ministru Victor Ponta, actualmente parlamentar PSD, este de părere că liberalul Crin Antonescu nu are șanse să intre în turul doi al alegerilor prezidențiale din luna mai. Antonescu este candidatul PSD, PNL, UDMR la alegerile pentru funcția de președinte al României.

”Crin Antonescu nu are nicio șansă să intre în turul 2, darămite să câștige. Românii au votat într-un fel și au zis așa: nu mai vrem politicieni de 5 ani în politică, vrem fețe noi. În al doilea rând, nu mai vrem politicieni care să spună că au muncit ca parlamentari: „M-a pus partidul.” Și când nu ai fost parlamentar, ce ai fost? Șomer. Și dacă nu te chema acum partidul, ce făceai, tot șomer? Pensionar, pardon. Pensie din ce? Din Parlament. Nu mai vor această chestiune!”, a spus Ponta, potrivit Știripesurse.ro.

Colegiul Vlaicu Vodă din Curtea de Argeș a obținut premii importante la olimpiadele naționale

Luni, 05 Mai 2025 14:24

Colegiul Național Vlaicu Vodă din Curtea de Argeș a obținut noi rezultate remarcabile la Olimpiada Națională de Limba Latină de la Galați și la Olimpiada Națională de Istorie, care a avut loc la Piatra Neamț.

Antonia Dinică, elevă în clasa a XI-a, a obținut mențiune MEC și medalie de argint (Limba latină), iar colegul ei Alberto Militaru din clasa a X-a a primit, de asemenea mențiune MEC și medalie de argint (Limba latină).

De asemenea, Alexia Nedelcu, elevă în clasa a IX-a a participat la Olimpiada Națională de Istorie s-a întors acasă cu o valoroasă mențiune MEC.

 

Polițiști argeșeni, dați pe mâna judecătorilor

Miercuri, 11 Octombrie 2023 08:48

 

Mai mulți polițiști au fost trimiși în judecată, în luna septembrie, de către procurorii argeșeni. În ediția trecută a săptămânalului „Atitudine în Argeș” vă prezentam că doi polițiști de la Secția nr 4 Pitești, la data săvârșirii faptelor, vor fi judecați în dosarul bărbatului care a murit după intervenția brutală a forțelor de ordine. De această dată, vă prezentăm alte cazuri care îi au ca „protagoniști” pe oamenii legii.

RUBRICA LUI NEA MÎNDRUŢĂ

Marţi, 30 Iulie 2024 20:11

 

DOSAR DE POLIŢIŞTI

Mai interesează cazul?

E prea mult, căldura-i grea,

Permisul nu e necazul…

A condus… nevastă-mea!

 

 

Pagina 396 din 2787

«ÎnceputAnterior391392393394395396397398399400UrmătorSfârşit»

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea