ATITUDINE IN ARGES
Se oprește apa în comuna Bascov
Luni, 13 Februarie 2023 11:30
Societatea Apă Canal 2000 SA Piteşti va sista furnizarea apei potabile în comuna Bascov, în ziua de miercuri 14.02.2023, între orele 9 - 17, fiind afectaţi utilizatorii situaţi pe străzile Serelor şi Mierluşeşti.
Oprirea furnizării apei este necesară pentru execuţia lucrărilor de racordare a conductei noi de apă DN 110 Nod Rutier Bascov – Km 121+260 la reţeaua existentă.
Memorialul Închisoarea Pitești şi-a redeschis porțile pentru vizitatori
Marţi, 20 Februarie 2024 07:07
Memorialul Închisoarea Pitești şi-a redeschis porțile pentru vizitatori din 15 februarie. Programul este cel obişnuit: de joi până duminica, între orele 11:00-18:00. Mai multe despre cum puteți vizita şi ce opțiuni aveți la dispoziție pe pagina: https://www.inchisoareapitesti.org/
Avem anul! Directorul CNAIR, Cristian Pistol: “Cel mai târziu în 2028 va fi gata Autostrada Sibiu-Piteşti”
Miercuri, 22 Mai 2024 07:41
Directorul Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii Rutiere, Cristian Pistol, a declarat că Autostrada Sibiu-Piteşti va fi gata cel târziu în 2028. Autostrada va avea 122,11 km și va completa coridorul 4 Pan European pe A1.
”Primii 13,17 km ai acestei autostrăzi, între Sibiu și Boița au fost deschiși circulației în decembrie 2022.
Secțiunea 2, Boița – Cornetu (31,33 km) este în etapa finală de Proiectare și anul acesta va începe construcția primilor kilometri ai acestei secțiuni care are termen contractual de finalizare anul 2028.
Bradu. Dan Stroe a depus jurământul pentru un nou mandat de primar al celei mai dinamice comune dinArgeș
Joi, 31 Octombrie 2024 12:36
Săptămâna trecută, Dan Stroe a depus jurământul pentru un nou mandat al comunei Bradu, cea mai dinamică localitate din Argeș. Ceremonia solemnă s-a desfășurat la Căminul Cultural din Bradu, care a fost plin de localnici. I-au fost alături Ion Mînzînă, președintele Consiliului Județean Argeș și al PSD, vicepreședintele CJ Argeș, Adrian Bughiu, subprefectul Marius Pîrvu, deputatul Remus Mihalcea, senatorul Ovidiu Puiu și candidatul la Camera Deputaților Ioana Făcăleață.
Dan Stroe este primar din 2016, an în care l-a bătut, la vot, pe Florin Frătică. De atunci, investițiile în bunăstarea comunei chiar s-au simțit, astfel încât oamenii l-au votat, în această vară, pentru a treia oară.
Ce au vorbit Elena Lasconi și Marcel Ciolacu?
Miercuri, 04 Decembrie 2024 09:46
După ce a declarat în repetate rânduri că nu face alianță cu PSD-ul, că social-democrații sunt hoți și corupți, Elena Lasconi s-a întâlnit ieri cu premierul Marcel Ciolacu, șeful PSD-iștilor. Lasconi caută cu disperare sprijin pentru turul doi al prezidențialelor, dar negociază și intrarea USR la guvernare.
„Astăzi am avut o discuție cu premierul Marcel Ciolacu, este foarte îngrijorat că deja începem să pierdem bani, după ce a apărut în toată presa această influență masivă a Rusiei prin candidatul Călin Georgescu. Asta înseamnă că nu vom mai avea bani pentru a plăti pensii și salarii. Noi deja până să ajungem la momentul 8 decembrie, deja am început să pierdem bani. Mulți investitori și-au înghețat practic afacerile, bursa merge în jos, foarte multă lume este speriată și dorește să părăsească țara.
Mai multe articole..
- Bulevardul Dacia din Mioveni – zonă pietonală în fiecare duminică
- Ministerul Mediului are obligația de a înlătura deşeurile periculoase depozitate pe fosta platformă ARO din Câmpulung
- Centrul Cultural Mioveni - eveniment muzical de excepție. Spectacol 8 Martie - Pentru tine, femeie!
- BEC vacantează două posturi de senatori
Pagina 637 din 2959
«ÎnceputAnterior631632633634635636637638639640UrmătorSfârşit»



















