ATITUDINE IN ARGES
De astăzi, se primesc cereri pentru ajutorul de încălzire a locuinței, la Mioveni
Luni, 28 Octombrie 2024 10:28
Primăria Orașului Mioveni anunță că începând de astăzi, 28 octombrie 2024, cetățenii pot depune cereri – declarație pe propria răspundere, pentru ajutorul de încălzire și suplimentul pentru energie, conform Legii nr. 226/2021 privind protecția consumatorilor vulnerabili de energie.
Ajutorul pentru încălzirea locuinței se acordă consumatorilor vulnerabili de energie termică în sistem centralizat, energie electrică, gaze naturale, combustibili solizi și/sau petrolieri pentru sezonul rece 1 noiembrie 2024 – 31 martie 2025. Acesta se acordă numai pentru un singur sistem de încălzire, acesta fiind cel principal utilizat.
Patroana de la „Capitol”, acuzată de evaziune fiscală
Luni, 13 Mai 2019 10:49
Mariana Rambela, managerul complexului-restaurant “Capitol”, a fost trimisă în judecată, recent, de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Argeș fiind cercetată pentru evaziune fiscală și spălare a banilor. Dosarul a fost înregistrat pe 2 aprilie, pe rolul Tribunalului Argeș. Aceasta este acuzată că prin intermediul a trei societăți comerciale, pe care le administra, inclusiv restaurantul „Capitol”, nu a declarat la organele fiscale toate operațiunile comerciale efectuate și veniturile obținute.
Evenimentele săptămânii la Centrul Cultural Pitești
Luni, 08 Iunie 2020 15:03
Centrul Cultural Pitești pregătește, pentru perioada 9 – 12 iunie, evenimente cultural-educative și de dezvoltare personală, care vor putea fi urmărite exclusiv online, pe pagina oficială de Facebook a instituției, precum și pe site-ul oficial (www.centrul-cultural-pitesti.ro):
Medalion poetic „Ana Blandiana”, susținut de poeta Denisa Popescu în cadrul proiectului cultural-educativ sub genericul „Gânduri, rostiri, scrieri”. “Ana Blandiana – între Cuvânt și Tăcere. Lectură din volumul “Integrala Poemelor”, publicat anul trecut, la Editura ”Humanitas”. Poezia Anei Blandiana, distinsă cu premii naționale și internaționale, repune în discuție raporturile subtile dintre sens și nuanță, dintre esență și aparență.
Desemnarea câștigătorului pentru secțiunea 4 a Autostrăzii Sibiu-Pitești, amânată până pe 19 martie
Luni, 25 Ianuarie 2021 15:00
Lansată la licitație în martie 2019, secțiunea 4 Tigveni - Curtea de Argeș a Autostrăzii Sibiu-Pitești nu are încă un constructor desemnat. După amânări repetate, Compania de Autostrăzi a mai prelungit cu două luni termenul pentru finalizarea evaluărilor și stabilirea unui câștigător.Perioada de evaluare a ofertelor ar fi trebuit să se încheie pe 19 ianuarie 2021, însă Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) a prelungit termenul cu încă două luni, până pe 19 martie 2021, potrivit informațiilor din Sistemul Electronic de Achiziții Publice (SEAP).
Alina Gorghiu și-a asortat pantofii stiletto și ceasul smart, la ia de Muscel
Marţi, 28 Iunie 2022 10:14

# Din ciclul: „Bravo ai stil!”
Săptămâna trecută, ia din Argeș și Muscel a fost vedetă la Senat, în cadrul unui frumos eveniment care a evocat tradițiile, obiceiurile și portul din această zonă binecuvântată de Dumnezeu. Pentru că subiectul ne-a atras, am urmărit și noi imagini și personaje pe social media. Adevărat vorbind, ne-a plăcut ce am văzut, pentru că Argeșul merită promovat, nu doar furat.
Mai multe articole..
- Vijelie de 60.000 lei la Primăria Ștefănești! Să vină!...
- Denis le Vot, şeful Dacia şi Lada: Uzina Dacia de la Mioveni va continua să producă 350.000 de automobile anual în ciuda micşorării gamei Dacia
- Cristina Stocheci, senator PSD de Argeș: ”La finalul lunii iulie vor fi încărcate toate cardurile cu sumele cuvenite”
- Primăria Costești – comportament de primărie bogată, deși nu este!
Pagina 1401 din 2960
«ÎnceputAnterior1401140214031404140514061407140814091410UrmătorSfârşit»



















