ATITUDINE IN ARGES
Și f… și cu banii luați! Primarul din Oarja, Costel Bâlea, pus să plătească și 100 de milioane pentru avocați
Luni, 15 Mai 2017 11:54
# După ce a pierdut și procesul pentru plata sumei de 700 milioane de lei vechi
Ultima perioadă nu a fost una tocmai fastă pentru Costel Bâlea, primarul comunei Oarja. În iarnă, procurorii DNA au descins la sediul instituției pe care o conduce, de unde au ridicat mai multe rânduri de documente privitoare la achiziții publice. Potrivit comunicatului DNA, percheziţiile au fost efectuate de procurorii Serviciului Teritorial Piteşti.
Un producător turc de componente pentru industria auto își deschide o fabrică la Pitești
Luni, 30 Aprilie 2018 14:50
Opsan, producător turc de componente pentru industria auto, a închiriat 5.000 de metri pătrați în CTPark Pitești, unde își va deschide prima fabrică din România, reiese dintr-un anunț al Dunwell Industrial Brokerage.
Înființață acum mai bine de 55 de ani, Opsan furnizează componente și ansambluri metalice de înaltă tehnologie, fiind unul dintre liderii industriei de componente auto din Turcia. Expertiza companiei vizează în special: caroserie și componente șasiu, scaune și piese de interior, proiectare și fabricare de scule și dispozitive. Clădirea închiriată va fi construită special pentru Opsan, conform specificațiilor tehnice indicate de chiriaș.
Lucrările la Căminul Cultural din Budeasa - în stadiu avansat de execuție!
Luni, 05 Iulie 2021 22:19
La Căminul Cultural din comuna Budeasa lucrările sunt în plină desfășurare. Chiar dacă în ultima perioadă a plouat foarte mult, realizarea investiției a continuat, gradul de execuție fiind avansat, conform procedurilor legale.
„Lucrările la Căminul Cultural din Budeasa sunt într-un stadiu avansat de execuție! Termenul de finalizare al lucrărilor este luna mai 2022, atunci când vom avea un cămin modern care să corespundă necesităților actuale pentru organizarea evenimentelor”, a precizat Mihai Nicolae Rachieru, primarul comunei Budeasa. Proiectul este implementat de Primăria Budeasa, fiind derulat și finanțat în cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală.
Bunurile societății Buiding Astrom, de sute de mii de euro, scoase la vânzare de lichidator
Luni, 23 Aprilie 2018 14:21
# CITR a scos la vânzare din averea debitorului - terenuri, apartamente, clădiri sau mașini
În noiembrie 2017, Tribunalul Specializat Argeș a decis intrarea în faliment a societății Building Astrom. Firma deținută de omul de afaceri Marian Drăgoi s-a recunoscut în incapacitate de plată şi a formulat cerere de deschidere a procedurii generale de insolvenţă în 2015. La doi ani distanță, Buiding Astrom a intrat în faliment după ce instanța a infirmat planul de reorganizare propus de debitor. Peste 130 de creditori au de recuperat circa 25 de milioane de lei.
Gelu Tofan și Mihai Mihăilescu sunt convinși că vor deveni viceprimarii Piteștiului
Luni, 08 Februarie 2021 12:30
# „100% vom avea un viceprimar de la PNL și unul de la USR” # Pe 10 februarie se aleg noii viceprimari ai municipiului
A fost stabilită, oficial, ziua în care echipa Primăriei Pitești va fi completă. Miercuri, 10 februarie, se vor alege cei doi viceprimari ai municipiului. Marii favoriți sunt Gelu Tofan și Mihai Mihăilescu, membrii coaliției de dreapta. Și Titi Tudosoiu, propunerea social-democraților pentru funcția de viceprimar, crede în șansa sa. Rămâne de văzut dacă vor fi trădări între consilierii locali PNL și USR PLUS. Cert este că se anunță o ședință extraordinară cu scântei a Consiliului Local Pitești. Sedința va avea loc, miercuri, în sala de ședințe a Primăriei Pitești, de la ora 15.00. Pe ordinea de zi au fost stabilite până acum 40 de puncte, cel mai așteptat fiind cel de-al 28-lea proiect, care privește alegerea viceprimarilor.
Mai multe articole..
- Instanța a respins cererea de suspendare a hotărârii prin care au fost numiți reprezentanții municipiului în AGA de la Termo Calor
- A început pregătirea festivalului de lavandă de la Uda
- Rămâne viceprimar sau se duce acasă!? Procesul penal al lui Florin Frătică, în pronunțare
- Prefectul Emanuel Soare: „Nu poți să schimbi un om doar pentru că acel județ a fost alocat politic unei alte formațiuni”
Pagina 1703 din 2960
«ÎnceputAnterior1701170217031704170517061707170817091710UrmătorSfârşit»



















