Schimbări în funcțiile de conducere la instanțele din Argeș

# Vezi cine are concursul luat și cine a fost delegat pe funcție # Judecătoria Topoloveni – fără conducere

Pe site-ul Consiliului Superior al Magistraturii au fost publicate, la începutul lunii august, funcțiile de conducere de la Curtea de Apel Pitești, dar și de la celelalte instanțe din raza sa de activitate. În continuare, vă prezentăm cine conduce instanțele din Argeș, pe ce perioadă au concurs pe post sau pe ce perioadă au fost delegați în funcție.

# Curtea de Apel Piteşti:

 

Președinte: Marius Gabriel Săndulescu – durată mandat: 1 ianuarie 2019 – 1 ianuarie 2022;

Vicepreședinte: Emilia Raluca Trandafir – durată mandat: 15 iulie 2019 – 15 iulie 2022;

Preşedinte secţie penală şi pentru cauze cu minori şi de familie: Ionuț Comănescu-Scarlat – durată mandat 26.02.2021- 26.02.2024;

Preşedinte  secţia I civilă: Maria Corina Postelnicescu - delegată 6 luni cu data de 20 iulie 2021;

Preşedinte secţia a II-a civilă, de contencios administrativ şi fiscal: Viorel Terzea – mandat 26 februarie 2021 – 26 februarie 2024.

# Tribunalul Argeş:

Președinte: Andreea Monica Prunaru – mandat 16 iulie 2021- 16 iulie 2024;

Vicepreședinte: Alina Mihaela Achim - delegată 6 luni până la revenirea titularului pe post iar ulterior datei de 16.07.2021, până la ocuparea funcţiei prin prin concurs sau examen, în condiţiile legii, dar nu mai mult de 6 luni;

Preşedinte secţie civilă: -

Preşedinte secţie pentru conflicte de muncă şi asigurări sociale: Elena Camelia Pîrvu - delegată 6 luni cu 14.05.2021;

Preşedinte secţie penală: Ioana Mihaela Neacșa - delegată 6 luni cu  21.04.2021.

# Tribunalul Specializat Argeş:

Președinte: Ciprian Tiță – durată mandat: 16 iulie 2021 – 16 iulie 2024.

# Judecătoria Piteşti:

Președinte: Elena Simona Podea – durată mandat: 15 iulie 2019 – 15 iulie 2022;

Vicepreședinte: Gabriela Apostol – durată mandat: 21 august 2020 – 21 august 2023;

Preşedinte secţie pentru cauze civile: Ionuț Dragoș Crînguș - delegat 6 luni cu 09.07.2021;

Preşedinte secţie pentru cauze penale: Alina Marilena Oprea - delegat 6 luni cu 09.07.2021.

# Judecătoria Curtea de Argeş:

Președinte: Corneliu Adrian Stana - delegat 6 luni cu 06.07.2021.

# Judecătoria Câmpulung:

Președinte: Alina Elena Austrianu – durată mandat: 1 ianuarie 2020 – 1 ianuarie 2023;

Vicepreședinte: Violeta Nicolescu – durată mandat: 1 ianuarie 2019 – 1 ianuarie 2022.

# Judecătoria Costeşti:

Președinte: Elena Anca Dobre – durată mandat: 21 august 2020 – 21 august 2023.

# Judecătoria Topoloveni:

Judecătoria este fără președinte numit.

 

A.V.

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea