Primarul de la Budeasa a premiat cuplurile care au împlinit 50 de ani de căsătorie

Momente emoționante la Budeasa. Cuplurile care au împlinit 50 de ani de căsătorie, au fost sărbătorite, joi - 23 decembrie, într-un cadru festiv la sediul primăriei comunei Budeasa.

"Ce poate fi mai frumos decât să celebrăm familiile care stau drept model pentru generațiile viitoare ale comunei noastre? 23 de cupluri au fost premiate la împlinirea celor 50 de ani de căsătorie, aceștia au primit diplome de fidelitate, și un premiu în bani, în valoare de 500 de lei pentru fiecare cuplu.

 

Oameni frumoși care au trecut prin bune și prin rele, împreună, educând generații de copii și nepoți cu dăruire, responsabilitate şi moralitate. Dragi seniori, vă mulțumim tuturor și vă dorim multă sănătate, mulți ani înainte cu multe împliniri! Sunteti un exemplu de rabdare si intelegere pentru noi toti!

La mulți ani cuplurilor de aur din comuna noastră!", a transmis primarul Nicolae Mihail Rachieru.

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea