Junioarele secției de volei de la CS Dacia Mioveni 2012 s-au calificat la Turneul Final

În perioada 27-29 aprilie, echipa de volei junioare 1 a CS Dacia Mioveni, antrenată de prof. Valeriu Fianu, a participat la Turneul Semifinal de la Bacău. La această competiție, obiectivul declarat al echipei din Mioveni a fost calificarea la Turneul Final. Iar acest lucru a fost realizat. Pe parcursul a trei zile, echipa argeșeană a câștigat toate cele trei meciuri disputate.

Echipa de junioare a CS Dacia Mioveni a câștigat cu 3-0 (25-12, 25-22, 25-15) primul meci al Turneului Semifinal cu CSȘ Tulcea. Junioarele secției de volei au câștigat și al doilea meci cu același scor: CSȘ 2 București - CS Dacia Mioveni 0-3 (24-26,15-25,15-25). În al treilea meci, voleibalistele din Mioveni au întâlnit echipa gazdă: CSȘ Bacău – CS Dacia Mioveni 1-3 (19-25, 17-25, 25-23, 26-28). Au câștigat din nou, iar acest lucru le-a adus calificarea la Turneul Final, unde clubul și-a stability deja obiectivul: clasarea pe primele 3 locuri.

„Avem mari așteptări de la fetele noastre, care beneficiază de experiența pregătirii cu echipa de senioare, în prima ligă națională. Hai, Dacia Mioveni!”, a transmis CS Dacia Mioveni 2012.