Medalii pentru karatiștii din Mioveni la Campionatul Mondial din Cehia

Karatiștii de la CS Dacia Mioveni 2012 s-au întors cu trei medalii de la Campionatul Mondial de Karate WSF din Cehia, desfășurat în perioada 9-11 septembrie. La competiția din Pardubice – Cehia au luat parte 750 de sportivi din 32 de țări. Olar Raluca, Stanciu Stefan, Dumitra David au participat, din partea clubului din Mioveni, la probele de kumite WKF (luptă cu protecții – mănuși, tibiere, botoși, veste) și kumite shobu (luptă fără protecții – doar mănuși), kumite echipe și kata echipe.
„Sportivii noștri, antrenați de Sebastian ENE, antrenor emerit maestru al sportului (5 DAN), au obținut rezultate meritorii, în condițiile în care la competiția mondială au participat 750 de sportivi din 32 de țări.

1. Olar Raluca - cadeți +54 kg (argint shobu, bronz - wkf), aur kumite echipe cadete;
2. Dumitra David – juniori -68kg (argint shobu, bronz – wkf), argint kata echipe;
3. Stanciu Stefan – juniori +76kg ( bronz – shobu), argint kata echipe.
Îi felicităm pentru aceste noi performanțe care fac cinste clubului nostru!”, a transmis conducerea clubului CS Dacia Mioveni 2012.

 

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea