Vești bune de la Houston! Echipa de robotică de la „Zinca Golescu” - pe podium la Campionatul Mondial

Echipa „TehnoZ", din cadrul Colegiului Național „Zinca Golescu”, a reușit o performanță remarcabilă la Campionatul Mondial de Robotică de la Houston, din Statele Unite ale Americii!

Echipa piteșteană a obținut locul trei pentru design în divizia Ochoa, concurând cu echipe din toată lumea!

Este o performanță valoroasă, concurența fiind redutabilă și incluzând cele mai noi tehnologii și inovații în domeniul robotică. Rezultatul obținut de echipă este o recunoaștere a muncii lor asidue și a angajamentului de a fi mereu la cel mai înalt nivel, în acest domeniu în continuă evoluție.

„Echipa „TehnoZ" este o sursă de inspirație pentru tinerii din orașul nostru și suntem mândri să avem astfel de talente în comunitatea noastră! Felicitări întregii echipe și coordonatorilor acesteia!”, a transmis Primăria Pitești!

Prima pagina

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Curs valutar

Horoscop

Vremea